امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88499
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مصطفی کواکبیان استاد دانشگاه در خصوص ادغام وزارت ورزش و جوانان گفت: اقتدار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مصطفی کواکبیان استاد دانشگاه در خصوص ادغام وزارت ورزش و جوانان گفت: اقتدار مجلس یکی از دلایل و دلیل دیگر کوچک‌سازی بود. باید کار را به مردم واگذار کنیم و وزارت ورزش جنبه هدایت داشته باشد نه اینکه در همه اجزا دخالت کند.

وی ادامه داد: معتقدم باید کوچک‌سازی را دنبال کنیم و هدف برنامه پنجم این بود که از 21 وزارتخانه به 16 وزارتخانه برسد.

در ادامه محمود گلزاری معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: بهتر نبود مجلس اول تکلیف سازمان تربیت بدنی را روشن می‌کرد و یک سازمان مدیریتی به وجود می‌آورد و می‌بینید مسئله جوانان به عنوان یک دغدغه در ذهن مجلس نبود و بلکه یک سری تسویه حساب با دولت و اقتدار مجلس بود.

کیاسری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز اظهار داشت: این برای کوچک‌سازی دولت بوده است و برای قانونمند شدن ورزش و جوانان ادغام صورت گرفته و سوم اینکه تعاریف جامع‌تری از فعالیت‌های جوانان داشته باشد اما نتیجه این شد که تخصیص اعتبارات کاهش یافت و در شهرستان‌ها هیچ نماینده‌ای از جوانان نیست و ستاد راهبری جوانان حذف شد و کارهای پژوهشی نیز تعطیل شد و همه جوانان خود را مورد حمایت نمی‌بینند و به علت ضعف این دستگاه آثار حمایتی نیز وجود ندارد. 

وی یادآور شد: سامانه ازدواج وجود نداشته مشکلات اشتغال و مسکن وجود داشته و جوانان نمی‌توانند شیرین‌ترین مسئله خود را که ازدواج است را انجام دهند. ازدواج آسان تبدیل به یک شعار شده است و 40 درصد که در شرایط ازدواج هستند نمی‌توانند ازدواج کنند و 1.5 میلیون نفر در نوبت وام ازدواج هستند.

حسین گروسی در ادامه خطاب به گلزاری بیان داشت: شما در عرض 6 ماه قرار بود شرح وظایف را بدهید. وزارت ورزش و جوانان می‌توانست لایحه بدهد اما دو خط درباره ازدواج و اشتغال لایحه نداده است و در طول 92 سال گذشته چه کاری برای ورزش همگانی ما شده است.

وی افزود: باید به اصل موضوع جوانان بپردازیم. چرا باید بعد 92 سال 6 درصد مردم‌مان فقط ورزش کنند و در بعد حرفه‌ای نیز در دوره بازی‌های آسیایی رتبه چهارم را بعد از 28 سال به دست آوریم.

کواکبیان در ادامه اظهار داشت: بحث بیکاری بیداد می‌کند و خانواده‌ها شرمنده فرزندانشان هستند و اینکه عنایت به جوانان نمی‌شود ربطی به وزارتخانه ندارد.

گلزاری خطاب به کواکبیان گفت: بحث همین است و وزیر و مجلس هم فهمیده است که ادغام اشتباه بوده است و ما 7 معاونت داریم و در استان‌ها نیز مدیران کل ورزشی هستند و می‌گوییم که نسبت به 3 سال قبل افت جدی کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار