امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88526
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی در همایش بررسی نقش احزاب در تبیین ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی در همایش بررسی نقش احزاب در تبیین گفتمان اعتدال که صبح امروز پنج‌شنبه 22 خرداد در مجموعه فرهنگی ورزشی وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت با بیان اینکه اعتدال یک گفتمان نیست اعتدال یک اندیشه است که در درون اصلاحات وجود دارد و اصلاحات هم اوج تکامل حرکت انقلاب است.

وی با بیان اینکه در نظام مردمسالاری حکومت با دولت موازی نیستند خاطرنشان کرد: وظیفه حکومت برنامه‌ریزی و باید برای مردم تصمیم‌گیرنده باشد اما اداره امور را در مراکز سیاسی اقتصادی و نظامی به مردم بسپارد.

منتجب نیا با اشاره به اظهارات اخیر روحانی مبنی بر اینکه دولت متولی دین مردم نیست اظهار داشت: متاسفانه اظهارات اخیر روحانی مورد انتقاد و تعرض افراد بسیاری قرار گرفت در صورتی که هیچ کارشناسی بر این امر تاکید نمی‌کند. دولت‌ها بخواهند دین را برای مردم تایید کنند چراکه اگر دین حکومتی شود از هویت خود خارج شود به همان سرنوشتی دچار می‌شود که دولت‌های گذشته به آن دچار شدند بنابراین خود مردم باید به این امر توجه کنند.

قائم مقام عضو اعتماد ملی با بیان اینکه یکی از مشکلات اخیر کشور این است که دولت در همه امور حتی دین وارد شده است تاکید کرد: اگر در نگاه جمهوری اسلامی شعار مردمسالاری می‌بینیم نباید اینگونه باشد که فرهنگ، اقتصاد دین و سیاست را دولت در دست بگیرد. چرا که در این صورت مردم، سالار نیستند و در راس قرار ندارند بلکه کسانی که حکومت را به دست گرفتند بر مردم حاکمند در این صورت باید تجدیدنظر شود و مردمسالاری دینی در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها استفاده شود.

وی با بیان اینکه احزاب رسالت سیاسی کشور را بر عهده دارند، اظهار کرد: احزاب نقش کلیدی در جامعه دارند که در ابعاد سیاسی اجتماعی و فرهنگی موثر هستند و باید بدانیم که نظام حزبی در کشور ما جزو ضروریات است.

منتجب‌نیا با بیان اینکه در دولت‌ اصلاحات تلاش‌های بسیاری برای گسترش فعالیت احزاب صورت گرفت خاطرنشان کرد: در جلساتی که با احزاب داشتیم بر این امر اشاره کردم که همانگونه که مدیریت سیاست خارجی بر عهده ظریف است سیاست داخلی بر عهده وزارت کشور و احزاب است که باید به زمینه‌سازی برای امور احزاب از جمله احزاب چپ و راست در جامعه فعالیت کنند چرا که حکومت از دیدگاه قانون اساسی و اسلام باید به نظارت و برنامه‌ریزی پرداخته و کارها را به عهده مردم بگذارد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی ادامه داد: اگر شعار مردمسالاری دینی می‌دهیم باید بدانیم که اگر مردم نقشی در حکومت نداشته باشند شعار مردمسالاری دینی بی‌محتوا شده و حکومت دولت سالاری و حکومت بخشی از نخبگان بر مردم بنا می‌گیرد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با بیان اینکه نخبگان باید شجاعانه در برابر مسائل بایستند تصریح کرد: رئیس جمهور باید بر روی مواضع خود بایستد و نباید با ملاحظه‌کاری در برابر کسانی که مردمسالاری را قبول دارندو نه دین را کوتاه بیاید.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با اشاره به حمایت تمام جانبه از روحانی خاطرنشان کرد: روحانی باید بداند اگر پشت مردم و حامیان خود بایستد و از آنان حمایت کند دو دوره که هیچ 10 دوره همه پشتیبان و خواهند بود اما اگر بخواهد خدای ناکرده با ملاحظه بیش از حد به سکوت در برابر تهاجم کسانی که خیلی دلواپس شدند و احساس وظیفه کرده‌اند انجام دهد باید بداند که حمایت مردمی خود را از دست خواهد داد که من امیدوارم روحانی راه اول را انتخاب کند.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها