امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88529
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌، همایش بررسی نقش احزاب در تبیین گفتمان اعتدال که پیش از ظهر امروز پنج‌شنبه ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌، همایش بررسی نقش احزاب در تبیین گفتمان اعتدال که پیش از ظهر امروز پنج‌شنبه 22 خرداد به همت حزب همبستگی ایران اسلامی در مرکز فرهنگی ورزشی وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

این همایش که با حضور افرادی مانند حجت‌الاسلام عبدالواحد موسوی، حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا  و ابراهیم اصغرزاده، حجت‌الله علیخانی، مسجدجامعی، مختاباد و برخی از اعضای شورای شهر تهران و برخی از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی تهران همراه بود نقش احزاب در تبیین گفتمان اعتدال بررسی شد.

در پایان این همایش علیرضا صادقی بیانیه حزب همبستگی ایران اسلامی را قرائت کرد که در این بیانیه آمده است حزب همبستگی اعلام می‌دارد که همچنان به مبانی اصلاحات و تفکر اصلاحی وفادار خواهد بود و تمامی برنامه‌های خود را برای پیشبرد توسعه و تعالی کشور در چارچوب نگاه اصلاح‌طلبانه دنبال خواهد کرد و به هیچ وجه از مبانی اصولی خود کوتاه نخواهد آمد هر چند که متحمل هزینه‌های گزاف در دوران خزان کشور در دوران 8 سال گذشته شده باشد و با استعانت از خداوند متعال و با قدرت در این راه مسیر را ادامه خواهد داد. باور اصیل حزب بر این است که ایران اسلامی هیچ راهی جز توسعه و پیشرفت همه جانبه در تمامی عرصه‌ها ندارد و صد البته این پیشرفت تنها و تنها به مدد اصلاحات ساختاری و گسترده در همه ابعاد محقق می‌گردد و هر برنامه  توسعه بدون محور قرار دادن تفکر اصلاحی لاجرم محکوم به شکست خواهد بود.
 
این بیانیه در ادامه با بیان اینکه پیشبرد تفکر اصلاحت هیچ راهی جز همدلی و همکاری احزاب اصلاح‌طلب با یکدیگر وجود ندارد اظهار داشت: از این روز حزب همبستگی معتقد به تقویت هر چه بیشتر شورای هماهنگی جبهه دوم خرداد ذیل رهبری اصلاحات، سیدمحمد خاتمی.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: حزب همبستگی باور دارد که مشی و تفکر اعتدال مورد تاکید ریاست جمهور حجت‌الاسلام روحانی که بی‌شک نگاه و مشی  بر این اصل استوار است که همبستگی نزدیکی غیر قابل انکاری با نگاه و تفکر اصلاح‌طلبانه دارد و اساسا این دو همانگونه که شاهد بودیم در عرصه عمل ارز یکدیگر جدا نبوده و همه اصلاح طلبان و اعتدال گرایان در انتخابات پشتیبان روحانی بودند که در ساحت تئوری و نظر نیز این دو گفتمان بدون تردید غیر قابل تفکیک از یکدیگر هستند.
 
این بیانیه در پایان با بیان حمایت از روحانی با تمام توان تصریح کرد: در اینجا لازم است اعلام کنیم که چهارمین کنگره حزب همبستگی به زودی برگزار خواهد شد.

گفتنی است در ابتدای این همایش پیام محمد خاتمی توسط محمد سالاری قرائت شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها