امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88530
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی پیش از ظهر امروز در حاشیه آیین معارفه فرمانده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی پیش از ظهر امروز در حاشیه آیین معارفه فرمانده و مسئول جدید نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس که غربی‌ها از یکسو بر مذاکره تأکید دارند و از سوی دیگر دائم تهدید می‌کنند و این دو رویه چگونه با هم قابل جمع است، اظهار داشت: غربی‌ها و دولت‌های استکباری همواره تهدید را در دستور کار داشته‌اند و از این پس نیز همین‌طور خواهد بود.

وی تصریح کرد: این تهدیدها انجام می‌شود تا بتوانند خواسته‌های خود را در مذاکره با نمایندگان ایران بیشتر کنند و به نوعی از جمهوری اسلامی ایران امتیاز بگیرند.

وی گفت: این در حالی است که طرف مذاکره‌کننده ما به خوبی دست آنها را خوانده است و می‌داند که ایستادگی روی اصول و خطوط قرمز اولویت اصلی و مبنای کار در مذاکرات با سایر کشورها است.

سعیدی همچنین تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و تیم مذاکره‌کننده ما به هیچ‌وجه تحت تأثیر فشارها و تهدیدهای خارجی قرار نخواهد گرفت.

ظهور داعش نتیجه سیاست استعماری آمریکاست

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر این که گروه‌ تروریستی داعش فرمان حمله به سمت بغداد را صادر کرده و گفته می‌شود عربستان نیز در پشت پرده بحران امنیتی عراق قرار دارد و ارزیابی شما از این تحولات چیست، اظهار کرد: ظهور گروه‌های تروریستی به ویژه داعش نتیجه سیاست استعماری آمریکاست که این قبیل گروه‌ها را تقویت می‌کند.

وی گفت:‌ در این بین آنچه مهمتر است، فعالیت ارتجاع منطقه بوده که بیشتر روی این مسئله در حال سرمایه‌گذاری هستند.

سعیدی افزود: عربستان تلاش زیادی کرد تا بتواند اوضاع سوریه را به هم بریزد و کشور قطر نیز در این زمینه سرمایه‌گذاری بسیاری انجام داد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: برخی از کشورهای دیگر نیز در این زمینه اشتباهات فاحشی را مرتکب شده‌اند و در ماجرای تحولات سوریه اقدامات نامطلوبی انجام دادند.

سعیدی افزود: ‌این کشورها امروز احساس می‌کنند که همه توطئه‌های آنها در سوریه شکست خورده است و به همین خاطر جبهه‌ای دیگر به نام عراق را باز کرده‌اند تا بتوانند از آنجا مقداری به کسانی که قول‌هایی به آنها داده بودند، روحیه بدهند.

وی در پاسخ به این پرسش فارس که در این بین نقش دولت و مردم و مراجع تقلید در کشور عراق چیست، گفت: آیت‌الله سیستانی به عنوان مرجع عالیقدر جهان تشیع در این زمینه موضع‌گیری‌های خوبی داشته‌اند و مردم عراق نیز به همراه عشایر وارد میدان شده‌اند.

سعیدی افزود: گروه‌های مردمی و دینی با دولت در انسجام و وحدت کامل هستند و می‌توانند به خوبی مقابل این جریان انحرافی بسیار افراطی بایستند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: همه باید تلاش کنند تا از استقلال و تمامیت ارزی عراق دفاع شود و مردم و دولت این کشور نیز بکوشند تا تهدیدهای دشمن را برطرف سازند.
انتهای پیام/2249/ش40/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار