امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88537
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، محمدرضا عارف بعد از ظهر امروز در تالار فجر دانشگاه شیراز با تبریک اعیاد شعبانیه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، محمدرضا عارف بعد از ظهر امروز در تالار فجر دانشگاه شیراز با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد باسعادت حضرت مهدی (عج) و نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: در خرداد ماه سال گذشته حماسه‌ای خلق شد که نتیجه آن برد ـ برد تمام جریانات سیاسی بود.

وی ادامه داد: حماسه سال گذشته را باید سرلوحه مبارزات سیاسی و جریانات سیاسی کشور قرار داد، چراکه مردم با حضور خود در صحنه در عین حال وجود اختلافات، اخلاق سیاسی خود را اثبات کردند.

این مسئول تصریح کرد: رمز پیروزی کشور وحدت کلمه بوده که رمز موفقیت کشور در 35 سال گذشته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: سعی بر این بوده که یک الگوی کار سیاسی اخلاق‌مدار را در کشور مطرح کنیم و سیاست ما، موضع ما و حرکت ما باید بر مبنای اخلاق باشد.

عارف ابراز داشت: با کمال افتخار اعلام می‌کنم که در انتخابات سال گذشته کوچک‌ترین تخلفاتی در مورد اعتراض مردم و پاره کردن عکس و مسائل دیگر به وجود نیامد که نشان دهنده ظرفیت بالای مردم است.

وی متذکر شد: انقلاب ما در برابر تمام توطئه‌ها موفق و پیروز بوده و تلاش دشمن بر این است که اتحاد مردم را از بین ببرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: امروز بر این باوریم که بعد از گذشت یک سال از حماسه خردادماه، روحیه انقلابی مردم بر جای خود باقی است و با همین روحیه باید برای پیشرفت کشور و پیروزی بیشتر تلاش کنیم.

عارف در پایان اذعان داشت: اتکا به نیروی انسانی و تولید علم باید مد نظر قرار گیرد و به آن اهمیت داده شود، چراکه در برنامه چهارم توسعه علم و فناوری است.

اصلاحات به معنای مشارکت در گفتمان انقلاب است

‌عارف ‌‌اظهار داشت: دانشجو باید در تمام امور خود را مسئول بداند و نسبت به جامعه تحقیق داشته باشد تا شرایط کشور را درک کند و به آرمان‌های امام وفادار بماند.

وی افزود: نقد ضرورت جامعه بوده و نتیجه آن پیروزی یک ملت است و نقد سالم باید در فضای دانشگاه ایجاد شود.

این مسئول تصریح کرد: دولت نیاز به پشتوانه مردم دارد و با همراهی جوانان و دانشجویان که سرمایه کشور هستند می‌تواند باعث پیشرفت کشور شود.

وی بیان کرد: دانشجویان باید برای تمام جامعه الگو باشند و بدون شک دولتی که با رای مردم روی کار آمده موفق خواهد بود و ایجاد تشکل‌های فرهنگی ضرورت جامعه است که برای رفع اختلاف نظرها و در یک فضای صمیمی با یکدیگر گفت‌وگو کنند و اختلاف نظرها را به حداقل برسانند و به هدف مشترکی که وجود دارد توجه داشته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به ارزیابی روند جریان اصلاحات گفت: آن چیزی که من از اصلاحات می‌دانم مشارکت کردن در گفتمان انقلاب بوده که امام (ره) مطرح کردند یعنی گفتمان حاکمیت ارزش‌ها و پیاده‌سازی تمام اصول قانون اساسی است اما با نگاه درون نظام یعنی نقد عملکرد و اصلاح، تا آنجایی که به یک وضعیت مطلوب برسیم.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه اصلاحات چه برنامه‌هایی برای انتخابات مجلس دارد گفت: نگاه ما در دراز مدت است که در پروژه اول در 24 خرداد سال گذشته موفق شدیم و رای‌گیری که مورد نظر مرم و نظام بود اتفاق افتاد، اما ادامه این پروژه در اسفند 94 است که باید در انتخابات بعدی نیز پیروزی حاصل شود.

عارف اذعان داشت: در انتخابات مجلس برنامه‌های راهبردی خود را برای حضور فعال از امسال آغاز کرده‌ایم و سال جاری را سال تدوین راهبردها، برنامه‌ها و ضوابط قرار داده‌ایم اما در سال 93 وارد هیچ مصداقی نخواهیم شد.

وی با اشاره به انصراف خود از معاون اول رئیس جمهور شدن بیان کرد: هدف من در خدمت نظام بودن است و نوع سنگر هیچ تفاوتی نمی‌کند و در خدمت مردم بودن برای من اهمیت دارد و خدمتگزاری مردم برای من افتخار بزرگی است.

این مسئول گفت: هدف از نقد در کشور باید گسترش ارزش‌های اسلام باشد و نباید به دنبال مچ‌گیری باشیم و من خود هیچ‌گاه دولت گذشته را زیر سئوال نبردم و رقابت در فضای انتخابات باید سالم باشد و هیچ دولتی را تخریب نکنیم.

وی اضافه کرد: در مورد استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای بین تمام مسئولان داخلی نظام هیچ اختلاف نظری وجود ندارد و باید از آن حداکثر استفاده شود اما این سیاست در هر دولتی متفاوت عمل می‌کند که امروز دولت این مسئله را با یک رویکرد مقتدرانه در راستای استفاده حداکثری از انرژی هسته‌ای پیگیری می‌کند.

‌انتهای پیام/2448/ذ‌40/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها