امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88539
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در جمع خبرنگاران اظهار ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ناوگروه سی‌ام این نیرو مأموریت خود را در خلیج عدن، باب‌المندب و تا نیمه دریای سرخ انجام داده است.

وی افزود: این ناوگروه اجازه پیدا کرده تا سفر بلندمدتی را داشته باشد و علاوه بر تأمین امنیت در خلیج عدن و دریای سرخ، هفته گذشته از خط استوا عبور کرده است.

سیاری تأکید کرد: این ناوگروه برای اولین‌بار در اقیانوس هند جنوبی حضور پیدا کرده و امروز ـ پنجشنبه ـ در بندر دارالسلام تانزانیا پهلو گرفته است و حضوری سه الی چهار روزه در آنجا خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه این حضور با هدف ارسال پیام صلح و دوستی صورت گرفته اظهار داشت: این ناوگروه یا به خلیج عدن مراجعت خواهد کرد یا در صورت تصویب سلسله‌مراتب مأموریت خود را با حرکت به سمت جنوب آفریقا و کشور آفریقای جنوبی ادامه خواهد داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: طولانی‌ترین مأموریت ناوگروه‌های ما تا حدود 17 هزار مایل دریانوردی بوده است و رکود دریانوردی از نظر زمانی به ناو بندرعباس تعلق دارد که حدود 5 ماه و نیم دریانوردی کرده است.

سیاری در خصوص رزمایش مشترک این نیرو با دیگر کشورها گفت: ما رزمایشی یک روزه با کشورهای پاکستان و هند داشته‌ایم و احتمالاً یک رزمایش یک روزه هم با تانزانیا خواهیم داشت.

وی در خصوص فعالیت دزدان دریایی اظهار داشت: دزدان دریایی فعالیت گسترده‌ای دارند و شاهد بودیم در هفته گذشته یک کشتی ما در یک شب دو بار حمله کردند و اینکه اخبار آن منعکس نمی‌شود دلیل امنیت منطقه نیست.

سیاری افزود: تاکنون 2400 کشتی را اسکورت کرده ایم که اگر این کار انجام نمی‌شد اکثر آنها مورد هجوم قرار می‌گرفتند و باید دست نیاز به دیگران دراز می‌کردیم. اگر نیروی دریایی ارتش امنیت را برقرار نمی‌کرد آسیب‌های اقتصادی زیادی می‌دیدیم.

سیاری در پایان از رونمایی ناوشکن دماوند و زیردریایی فاتح در آینده نزدیک سخن گفت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها