امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88552
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، فاطمه بابایی صبح امروز در جلسه تشریح نتایج اجرای برنامه سبا تا پایان سال گذشته در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، فاطمه بابایی صبح امروز در جلسه تشریح نتایج اجرای برنامه سبا تا پایان سال گذشته در دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: در این مدت، 8 هزار و 882 بانوی میانسال (45 تا 60 ساله) در دو شهرستان قزوین و البرز از نظر شیوه صحیح زندگی، سلامت باروری و سلامت عمومی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی افزود: ارزیابی صورت گرفته توسط تیم سلامت، شامل پزشک و کارشناسان مامایی و بهداشت خانواده، در سطح مراکز بهداشتی ـ درمانی شهری و روستایی انجام شد.

کارشناس برنامه میانسالان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین عنوان کرد: از ابتدای سال جاری، بانوان 30 تا 60 ساله هر دو شهرستان نیز در این برنامه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش بروز سرطان در سال‌های گذشته و اهمیت موضوع، نزدیک به هفت هزار تن از بانوان، از نظر سرطان سینه و بیش از 6 هزار و 500 تن، از نظر سرطان دهانه رحم مورد غربال‌گری قرار گرفتند.

گفتنی است، در این نشست مشکلات اجرایی برنامه مورد بحث و بررسی و هماهنگی‌های لازم برای پیشبرد بهتر برنامه در سال جدید انجام گرفت.

انتهای پیام/2667/ت20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها