امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88553
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پروفسور مجید سمیعی در حاشیه ششمین کنگره جراحی مغز و اعصاب گفت: خوشحالم ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پروفسور مجید سمیعی در حاشیه ششمین کنگره جراحی مغز و اعصاب گفت: خوشحالم که برای ششمین بار این کنگره را در ایران برگزار می‌کنیم و امسال سخنرانان بین‌المللی بیشتری از کشورهای سوئیس، آلمان،اتریش، اسپانیا، فرانسه، کلمبیا، برزیل، چین و... به تهران آمده‌اند.

وی با بیان اینکه شاگردان زیادی را در کشور برزیل تربیت کرده است، گفت: برگزاری کنگره‌ها به پیشرفت علم در کشور بسیار کمک می‌کند و اگر ما می‌خواهیم علم روز دنیا را داشته باشیم باید به برگزاری همین کنگره‌ها بپردازیم و من خوشحالم که هر سال تازه‌های علم دنیا در بخش مغز و اعصاب از طریق این کنگره به ایران آورده می‌شود.

پروفسور سمیعی با طرح این مسئله که بعضی‌ها معتقدند اگر پروفسور سمیعی میخواهد به کشور کمک کند باید در ایران مطب داشته باشد و بیماران را ویزیت کند، تأکید کرد: این افراد در اشتباه هستند چرا که با تاسیس مطب من تنها یک بیمار را ویزیت کرده و وقتی که می‌توانم برای آموزش همکاران بگذارم را با ویزیت یک بیمار تلف کرده‌ام. اگر من همکارانم را آموزش دهم صدها بیمار به صورت همزمان در کشور مداوا می‌شوند و کمک اصلی که من به کشورم می‌توانم بکنم همین آموزش دادن است.

وی ادامه داد: چه فایده‌ای دارد که من یک ساعت و نیم عکس‌های مغز یک کودک را ببینم که هیچ کمکی نمی‌توان به او کرد و بعد هم به پدر و مادرش بگویم متأسفم ، اما اگر این زمان را صرف آموزش کنم کمک بسیار بزرگی به کشورم کرده‌ام.

پروفسور سمیعی در ادامه در مورد مرکز علوم اعصاب ایران که با نام بیمارستان پروفسور سمیعی شناخته می‌شود، گفت: ساختمان این بیمارستان تقریباً به اتمام رسیده است و تنها باید 100 شرکت مختلف با همکاری هم به کامل کردن بیمارستان کمک کنند.

سمیعی افزود: مهمتر از ساختمان، پرسنل و کارمندانی است که قرار است در بیمارستان فعالیت کنند و به همین منظور ما تصمیم داریم تا نخبگان کشور را شناسایی و جهت آموزش‌های تکمیلی به بهترین مراکز علمی دنیا بفرستیم. همچنان تمامی بزرگان علم مغز و اعصاب به من قول داده‌اند تا ما را در ارائه خدمت به مردم در این مرکز همراهی کنند.

به گفته وی قرار است 60 دانشجوی نخبه مغز و اعصاب کشور به مراکز معتبر علمی دنیا بورس شوند تا پس از کسب تجربه و بازگشت به کشور در مرکز علوم اعصاب ایران فعالیت کنند.

سمیعی خاطرنشان کرد: هیچکدام از این افراد به صورت سفارشی انتخاب نشده و هرکس که سفارشی آمده باشد ما او را راه نخواهیم داد ضمن اینکه سواد و هوش تنها کافی نیست بلکه باید پزشکان تربیت خانوادگی و عشق و علاقه به مردم داشته باشند.

سمیعی همچنین به افتتاح این مرکز در پایان سال آینده میلادی اشاره کرد و گفت: فدراسیون جهانی مغز و اعصاب هماهنگی‌های لازم را انجام داده تا متخصصان برتر مغز و اعصاب 160 کشور جهان برای افتتاح این مرکز به ایران بیایند.

وی تاکید کرد: پیش‌بینی می‌کنیم ظرف چند سال آینده، این مرکز به بزرگترین قطب علمی دنیا تبدیل شده به طوریکه متخصصان اروپایی و آمریکایی برای کسب تجربه به خود بگویند حتماً باید به ایران سفر کنیم.

سمیعی همچنین به 30 صفحه فیسبوکی که به نام او راه‌اندازی شده است اشاره کرد و گفت: هیچکدام از این صفحات به من تعلق ندارد و هواخواهان من این صفحات را راه‌اندازی و اداره می‌کنند تا به نوعی نسبت به من ابراز لطف کنند، من تنها یک وب سایت رسمی دارم.

سمیعی در پاسخ به این سئوال که وضعیت پزشکان ایرانی را چگونه ارزیابی می‌کنید گفت: متأسفانه فرهنگ غلطی در جامعه ما وجود دارد که بیماران به پزشکانی مراجعه می‌کنند که تخصص آنها هیچ ربطی به بیماری آنها ندارد و با سماجت درخواست اظهارنظر می‌کنند و بعد هم به پزشک بی اعتماد می‌شوند در صورتی که طبیبان ما کاملاً کاربلد هستند و در تخصص خودشان چیزی از علو روز دنیا کم ندارند.

وی یادآور شد: این فرهنگ باید اصلاح شود و افراد بدانند که باید به پزشک متخصص آن بیماری مراجعه کنند نه اینکه به هر پزشکی بخواهند مراجعه کنند.

به گفته سمیعی، شهرداری تهران در صدور مجوزهای ساختمان مرکز علوم اعصاب ایران همکاری داشته است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها