امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88561
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، محمدرضا حافظی ظهر امروز در دومین روز از دهمین اجلاس روسای مجامع خیرین مدرسه‌ساز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، محمدرضا حافظی ظهر امروز در دومین روز از دهمین اجلاس روسای مجامع خیرین مدرسه‌ساز استان‌های سراسر کشور که در سالن جلسات باغستان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: مشکلات در کشور ما فراوان است و اگر مشارکت مردم در عرصه مدرسه‌سازی نبود، مدارس ما از 6 نوبته نیز گذشته بود.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنان خود اشاره کرده‌اند که مدارس کشور در گذشته سه و چهار نوبته بود؛ اما به دلیل حضور خیرین امروز به یک و دونوبته تبدیل شده است.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور ادامه داد: دولت‌ها زاییده ملت‌هاست و باید دولت نیز برای ساخت مدارس تأمین اعتبار کند؛ اما در شرایطی که به دلیل خالی بودن خزانه تعداد 6 هزار و 800 طرح نیمه کاره مانده است و در صورت اجرایی نشدن آن، بیت‌المال از دست می‌رود.

حافظی با بیان اینکه ملت ما راه پیشرفت را به خوبی آموخته است و برای ارتقای دانش فرزندان خود تلاش می‌کند، تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور در سال جاری برای کمرنگ‌تر شدن حضور و کمک مردم در زمینه مدرسه‌سازی نگرانی وجود داشت؛ در حالی که امسال میزان آن افزایش یافت.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور عنوان کرد: در صورتی که خیرین مورد تکریم قرار بگیرند، می‌توان از آن‌ها کمک بیشتری گرفت و برخوردهایی غیر از این، دفع کننده است.

وی با اشاره به تاثیر این نامگذاری‌ها بر تکریم و ترغیب بیش از پیش خیرین برای ساخت مدارس، اضافه کرد: در یکی از مناطق کشور شخص پزشکی تعداد زیادی مدرسه ساخته و یکی از مدارس را به نام مادر شهیدش نامگذاری کرده است؛ اما امام جمعه آن شهر به دلیل مسائل خاص مانع از حک شدن نام آن پزشک و مادرش روی مدرسه می‌شود.

حافظی تصریح کرد: باید این مدرسه با نام مورد نظر خیر مدرسه‌ساز نامگذاری شود؛ چراکه اگر حرمت وی حفظ می‌شد، رغبت وی برای ساخت مدرسه افزایش می‌یافت.

این خیر مدرسه‌ساز در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: اینکه پول خیران به جای واریز به حساب سازمان نوسازی به حساب مجامع خیرین مدرسه‌ساز انتقال یابد، سیاست ماست و قزوین به عنوان استان مهماندار ما در این نشست، سیاست جامعه خیرین را اجرایی می‌کند.

وی جامعه خیرین مدرسه‌ساز را یک تشکل مردمی خواند و بیان کرد: این شیوه واریز مبالغ، مورد تاکید جامعه قرار دارد؛ چرا که در این صورت هزینه ساخت مدرسه نیز برای خیرین کمتر می‌شود.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور بیان کرد: خیرین مدرسه‌ساز فضای فیزیکی و ظرفی را ایجاد می‌کنند که مظروف آن دانش‌آموزان هستند و در صورتی که معلم خوب نباشد یا مشکلات معیشتی بر کار وی تأثیر بگذارد، نه ظرف و نه مظروف آن اثربخش نیست.

حافظی عنوان کرد: در صورت حضور خیرین مدرسه‌ساز در کنار مدرسه پس از ساخت آن، ضریب ارتقای دانش کودکان و نوجوانان و همچنین رفاه معلمان افزایش می‌یابد.

به گزارش فارس، در این برنامه احمد صالحی مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، محمدباقر مسلمی معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، خدامراد ممبینی مدیرکل فناوری و همچنین محمدرضا جعفری مدیرکل مشارکت‌های مردمی این سازمان نیز حضور داشتند.

علاوه بر این، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش قزوین، محمدجواد حیدری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و حسین خلیلی رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان قزوین نیز از مسئولان استانی حاضر در این اجلاس بودند.

انتهای پیام/77011/ط40/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها