امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88566
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آموزش و پرورش همه ساله در فصل تابستان و عید نوروز مدارس و مراکز فرهنگی ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آموزش و پرورش همه ساله در فصل تابستان و عید نوروز مدارس و مراکز فرهنگی را برای اسکان فرهنگیان در سراسر کشور محیا می‌کند.

طرح اسکان موقت فرهنگیان در ایام تابستان امسال نیز براساس بخشنامه شماره 6/35600/730 مورخ 21 خردادماه 1393 توسط وحید کیارشی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به استان‌های کشور ابلاغ شد.

بر این اساس از تمامی ظرفیت‌های استانی به ویژه مدارس، مراکز آموزشی-رفاهی، مراکز پردیس دانشگاه فرهنگیان و اردوگاه‌ها جهت اسکان موقت فرهنگیان در فصل تابستان استفاده خواهد شد.

با توجه به اعلام معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش هرساله به تقریباٌ 1.5 میلیون خانوار، 6 میلیون نفر و 14 میلیون نفرروز فرهنگی ارائه خدمات داده است.

زمان اجرای طرح اسکان موقت فرهنگیان سراسر کشور از هفته آخر خردادماه لغایت 15 شهریورماه خواهد بود.

*وظایف ستاد اسکان فرهنگیان استان‌ها

ستاد اسکان می‌تواند هماهنگی با اماکنی نظیر درمانگاه‌ها، سینماها، مجتمع‌های فرهنگی ورزشی و سایر مراکز گردشگری جهت ارایه تسهیلات به فرهنگیان را انجام دهد.

همچنین تهیه بروشورهای مناسب جهت معرفی مراکز تفریحی، سیاحتی، زیارتی و اقتصادی شهرستان‌ها از جمله اقدامات ستاد اسکان موقت فرهنگیان خواهد بود.

*پرداخت حق‌الزحمه عوامل اجرایی

به استناد ماده 93 قانون مدیریت خدمات کشوری و با عنایت به اینکه اجرای طرح اسکان موقت در ایام تعطیلات نوروز و تابستان و خارج از ساعات اداری انجام می‌شود، حق‌الزحمه عوامل اجرایی براساس نوع فعالیت به عنوان اضافه کار به آنها پرداخت می‌شود.

*درجه‌بندی مدارس و نحوه پذیرش میهمانان

مدارس تحت پوشش ستاد اسکان فرهنگیان به چهاردسته گروه «ویژه»، گروه «الف»، گروه «ب» و گروه «ج» تقسیم‌بندی شده است.

مدارس گروه «ویژه» دارای اتاق‌هایی مجهز به تخت، فرش، یخچال، تلویزیون، وسایل گرمایشی و سرمایشی، پتو و بالش است.

مدارس گروه «الف» دارای اتاق‌هایی مجهز به فرش، پتو، بالش، وسایل خنک‌کننده و گرمازا، یخچال و تلویزیون است.

مدارس گروه «ب» دارای اتاق‌هایی مجهز به فرش، پتو، بالش، وسایل خنک‌کننده و گرمازا بوده و یخچال، تلویزیون، حمام و آشپزخانه به صورت مشترک است.

مدارس گروه «ج» دارای اتاق‌هایی مجهز به فرش یا موکت و حتی‌الامکان پتو بوده و یخچال، اجاق گاز و تلویزیون به صورت مشترک است.

ستاد اسکان موقت فرهنگیان مکلف به سرویس دهی به فرهنگیان و خانواده درجه یک آنها شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان تحت تکفل است.

*هزینه‌های اسکان در چهار گروه مدارس

هزینه اسکان در مدارس گروه «ویژه» به ازای هر شب برای یک تا پنج نفر مبلغ 220 هزار ریال خواهد بود.

هزینه اسکان در مدارس گروه «الف» به ازای هر شب برای یک تا پنج نفر مبلغ 180 هزار ریال خواهد بود.

هزینه اسکان در مدارس گروه «ب» به ازای هر شب برای یک تا پنج نفر مبلغ 140 هزار ریال خواهد بود.

هزینه اسکان در مدارس گروه «ج» به ازای هر شب برای یک تا پنج نفر مبلغ 100 هزار ریال خواهد بود.

همچنین مراکز پردیس دانشگاه فرهنگیان که کلاس‌های دانشجویی و دارای امکانات یخچال، تلویزیون، فرش، پتو و بالش است و به ازای هر شب 180 هزار ریال دریافت می‌شود و اتاق‌های پنج نفره با امکاناتی از قبیل تخت، یخچال، تلویزیون و فرش به ازای هر شب 250 هزار ریال است.

اردوگاه‌ها که شامل سوئیت و خوابگاه مناسب با تمامی امکانات تا سقف پنج نفر هستند، در اردوگاه‌های استانی و منطقه‌ای 200 هزار ریال و در اردوگاه‌های ملی و کشوری 300 هزار ریال است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها