امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88568
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 163
مهدی علی‌اکبر‌زاده، مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار ...

مهدی علی‌اکبر‌زاده، مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: در سال جاری توجه لازم به کتاب‌های درسی دانش‌آموزان را مد نظر داریم تا بتوانیم رویکردهای تربیتی را به نحوی در کتاب‌های درسی دانش‌آموزان بگنجانیم و برای این کار، کارشناسان این اداره کل با کارشناسان تألیف کتاب‌های درسی همکاری می‌کنند.

وی به افزایش سرانه کتاب و مطالعه اشاره کرد و افزود: برای رسیدن به این میزان باید کتابخانه‌ها تجهیز شده و این یک اولویت است که مورد تأکید رئیس‌جمهور نیز قرار دارد و باید بدانیم یک پژوهش و مطالعه نیازمند پشتوانه وجودی خوب است.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر مطالعه خوب باشد و قدرت کتابخوانی یا تنوع کتاب‌ها در جامعه زیاد باشد قطعاً سمت و سوی نویسندگی و تدوین یک مقاله تحقیقی بیشتر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در سال 93 بر روی موضوعات کرسی‌های آزاد‌اندیشی و گفت‌وگو در مدارس همت خواهیم داشت و در فضاهای تربیتی مثل کانون‌ها و اردوگاه‌ها به عنوان یک فعالیت فوق برنامه محسوب می‌شود که به نوعی با این کرسی‌ها، دانش‌آموزان را با اصول مناظره و گفت‌وگو آشنا می‌کنیم و از طرف دیگر در این مناظره‌ها برخی سوالات و شبهاتی که دانش‌آموزان نسبت به موضوعات دارند مورد توجه قرار می‌گیرد.

علی‌اکبر زاده افزود: با توجه به اینکه همزمان با بازگشایی مدارس از طرف رئیس‌جمهور سوالی مطرح می‌شود کنگره سراسری پرسش مهر را در تابستان امسال برگزار می‌کنیم؛ یعنی منتخبان این پرسش که پاسخ لازم را داده‌اند انتخاب شده و در تابستان دور هم جمع می‌شوند و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها