امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88574
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
فاطمه آلیا در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با توجه به اینکه در این ایام بحث تقویت و رقابت بیمه‌ها و جلوگیری از تجمیع آنها در مجلس شورای اسلامی ...

فاطمه آلیا در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با توجه به اینکه در این ایام بحث تقویت و رقابت بیمه‌ها و جلوگیری از تجمیع آنها در مجلس شورای اسلامی مطرح است بنابراین به احتمال زیاد لایحه بیمه فراگیر اجتماعی از دستور کار مجلس خارج می‌شود.

وی ادامه داد: در این صورت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بهتر است مدت زمان معینی را مشخص کند و تا پایان مدت مقرر لایحه بیمه زنان خانه‌دار را به دولت و سپس به مجلس ارائه دهد.

آلیا افزود: در صورتی که تدوین و ارائه این لایحه به تأخیر بیفتد ممکن است بررسی آن به مجلس آینده برسد و تأخیر در این موضوع به نفع جامعه زنان کشور ما نیست.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین در خصوص لایحه تقلیل ساعت کاری زنان شاغل گفت: این لایحه در کمیته تخصصی کمیسیون اجتماعی مجلس مورد بررسی قرار گرفت اما به دلیل عدم حضور تمام اعضای کمیته قرار شد در جلسه دیگری مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: کلیات لایحه تقلیل ساعت کاری زنان پیش از این در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسیده است و هم اکنون جزئیات آن در حال بررسی است که ایراداتی نیز بر آن وارد است از جمله این ایرادات نام این لایحه است که جامعه تحت شمول آن را دچار ابهام می‌کند.

وی افزود: این ایرادات جزئی باید با حضور تمام اعضای کمیته و همچنین با حضور معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش فارس پیش از این شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در خصوص آخرین وضعیت تدوین لایحه بیمه زنان خانه‌دار گفته بود این لایحه در قالب بیمه فراگیر اجتماعی به مجلس ارائه خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها