امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88575
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناصرسیم فروش شامگاه پنجشنبه باحضور در جشن گلریزان انجمن بیماران کلیوی که در مرکز همایش های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناصرسیم فروش شامگاه پنجشنبه باحضور در جشن گلریزان انجمن بیماران کلیوی که در مرکز همایش های برج میلادبرگزارشد در سخنانی با بیان این مطلب افزود:خوشبختانه با توجه به افزایش میزان رضایت خانواده های افرادمبتلا به مرگ مغزی  و در سایه تلاش های صورت گرفته همه جانبه مسئولان و دست اندرکاران مربوطه در حال حاضرایران از نظر پیوند از مرگ مغزی در منطقه اول است.این در حالی است که تا چندی قبل کشور ترکیه در این زمینه پیشگام تر از ایران بود.

چهره ماندگار پزشکی کشور در ادامه با بیان اینکه پزشکان حوزه پیوند همواره از خیرین واقعی بوده و هستند خاطرنشان کرد: هر پیوندکلیه از مرگ مغز حدود چهارساعت به طول می انجامد که بسیار حساس و پر استرس است.

وی اضافه کرد: برای هرپیوند کلیه از مرگ مغزی هم اکنون حدود400هزارتومان دستمزد به تیم پزشکی و درمانی پرداخت می شود.حال آنکه این رقم در سایر کشورها حدود 5هزار دلار است.با این وجودپزشکان و متخصصان مربوطه همچنان باتمام توان در خدمت مردم و بیماران عزیز هستند.

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به هزینه های بسیارسنگین بیماران دیالیزی به نقش مهم و حائز اهمیت انجمن بیماران کلیوی در سراسرکشور اشاره کرد و گفت:این انجمن در30سال گذشته خدمات ارزشمند فراوانی به بیماران کلیوی کشور ارائه داده و همواره بازوی توانمندی برای دولت نیز بوده است.

رئیس قطب ارولوژی ایران گفت: با توجه به اینکه این انجمن از هیچ بودجه دولتی برخوردار نیست ازاین رو خیرین و نیکوکاران نباید این انجمن و بیمارانش را دربرهه های سخت تنها بگذارند.

وی با اشاره به انتصاب افراد و مدیران لایق در وزارت بهداشت و درمان تصریح کرد:خوشبختانه هم اکنون دست اندرکاران حوزه پیوند و بیماری های صعب العلاج وزارت بهداشت افراددلسوز و متخصص و دردآشنا هستند که در عمل ثابت کرده اند معتقد به حل مشکلات بیماران صعب العلاج به خصوص بیماران نیازمند پیوند هستند که نکته بسیار حائز اهمیتی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها