امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88576
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدرضا بیدکی صبح امروز در همایش یکروزه ایثارگران ثبت‌احوال استان مازندران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدرضا بیدکی صبح امروز در همایش یکروزه ایثارگران ثبت‌احوال استان مازندران که به میزبانی ثبت‌احوال چالوس برگزار شد، بیان داشت: اداره کل ثبت‌احوال مازندران توانست رتبه نخست ادارات کل ثبت‌احوال کشور را از آن خود کند.

وی با تاکید بر زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و شهادت خاطرنشان کرد: اگر امروز حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) سرور جانبازان است به‌دلیل ویژه ولایت‌مداری ایشان بود.

بیدکی تصریح کرد: حضرت عباس با فکر و غیرت حیدری که در وجودش داشت در مقابل دیگران ادب و احترام داشت بنابراین پیروان و رهروان ایشان نیز باید ادب، معرفت و احترام ایشان را سرلوحه کارهای خود قرار دهند. از آنجایی‌ که ایثارگران با خدا معامله کردند، در نتیجه اعمالشان نیز جز با خدا توسط  دیگران محاسبه نمی‌شود.

مشاور عالی سازمان ثبت‌احوال کشور در امور ایثارگران اظهار داشت: در زمینه خدمت به ایثارگران باید تمام شرایط دینی، عرفی و درک و فهم در خدمتگزاران نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌احوال در بسیاری از وقایع سرنوشت‌ساز نقش بارزی دارد، اظهار داشت: بسیاری از وقایع مانند انواع انتخابات، هدفمندی یارانه‌ها، صدور کارت‌های هوشمند، کارت ملی و شناسنامه‌های مکانیزه جز با تلاش شبانه‌روزی کارکنان ثبت احوال محقق نمی‌شود.

بیدکی متذکر شد: امروز بعد از امنیت مرزهای جغرافیایی که بر عهده سربازان گمنام امام زمان(عج) است، مرزهای هویتی و تابعیتی خاکریز دوم ما به‌شمار می‌آید. حفاظت از اسناد هویتی بسیار مهم است و اگر امروز در مسیر دفاع از اسناد هویتی نباشیم، ممکن است به نظام ضربه‌هایی وارد شود که گاهی مواقع قابل جبران نباشد.

مشاور عالی سازمان ثبت‌احوال کشور یادآور شد: ثبت‌احوال کشور 13 شهید دارد که از این تعداد دو شهید در حین کار در محل کارشان و در دفاع از اسناد هویتی ثبت‌احوال مورد سوء قصد قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

وی در پایان به حفظ و حراست از اسناد هویتی تاکید کرد و گفت: نباید اجازه دهیم که افرادی با هویت جعلی در داخل و یا در خارج کشور اقدامات خرابکارانه‌ای انجام دهد و به نام کشورمان تمام شود.
انتهای پیام/86028/خ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها