امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88583
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ محمدهادی حیدرزاده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با حضور در همایش بزرگ پیاده‌روی گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ محمدهادی حیدرزاده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با حضور در همایش بزرگ پیاده‌روی گفت: هدف از برگزاری این همایش که با شعار پیاده‌روی خانوادگی توجه به توسعه پیاده روی و حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی بوده است.

وی با اشاره به اینکه پیاده‌روی در سبد سفرهای روزانه ما نقش بسیار کمی دارد افزود: عمده مردم کشور در سفرهای کوتاه هم، تمایل بیشتر به استفاده از وسیله نقلیه دارند و به همین دلیل باید در ترویج و عمومی سازی فرهنگ پیاده‌روی تلاش بیشتری داشته باشیم.

حیدرزاده با بیان اینکه وظایف شهرداری‌هاست که اینگونه فرصت‌ها را برای مردم ایجاد کنند؛ تصریح کرد: شهرداری‌ها باید پیاده‌روها را دوباره ساماندهی کنند و فضاهایی ایجاد کنند تا پیاده روی در آن فضاها با آرامش بیشتری صورت گرفته و بدینوسیله در جهت ترویج فرهنگ پیاده روی حرکتی آغاز شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که مردم شهر تهران با آن مواجه هستند مشکل اضافه وزن است که این عارضه بیشتر به دلیل فرصت ناکافی و یا نداشتن تفکر پیاده روی است.

وی گفت: بیشتر سفرهای روزانه را می‌توان بجای استفاده از وسیله نقلیه با پیاده‌روی انجام دهیم. برگزاری این برنامه‌ها می‌تواند در فرهنگ سازی و نزدیک شدن مردم به مقوله پیاده‌روی نقش بسزایی داشته باشد.

گفتنی است این همایش به همت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و با همکاری شهرداری منطقه 4 تهران، ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری و خانه‌های محیط زیست شهرتهران، با حضور و استقبال جمع کثیری از شهروندان صبح امروز از مسیر چهار راه استقلال به سمت پارک پلیس به انجام رسید و در پایان به برگزیدگان هدایایی اهدا شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها