امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88589
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی کواکبیان نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه مناظره با موضوع بررسی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی کواکبیان نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه مناظره با موضوع بررسی مشکلات جوانان در شبکه اول سیما و با اشاره به اظهارات شجاعی کیاسری اظهار داشت: امتیازی نیست که در آن زمان کاخ جوانان وجود داشت زیرا آنها می‌خواستند جوانان را به سمت حزب رستاخیز سوق دهند و اینقدر به جوانان گیر ندهید و بحث ادغام مشکل را حل نمی‌کند.

وی افزود: بیشترین سنخیت سازمان ملی جوانان با ورزش بود که این کار در آن زمان انجام شد.

در ادامه سیدرمضان شجاعی کیاسری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آن زمان محل پاسخگویی به جوانان مشخص بود اما امروز با وجود وزارت ورزش و جوانان این موضوع مشخص نیست.

محمد گلزاری معاون وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به اظهارات کواکبیان خاطرنشان کرد: باید اول ورزش را از تصدی‌گری خارج می‌کردیم و بعد این آش را برای جوانان می‌پختید.

وی افزود: هم‌اکنون ساختمان‌های سازمان ملی جوانان را استانداری‌ها گرفتند و نیروهای آنها نیز پراکنده شد که ما واقعاً مشکل جدی در این زمینه داریم.

ابراهیم فیاض استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه وضعیت امروز با توجه به وجود رسانه‌ها منوط به آینده است، تصریح کرد: افت تحصیلی در دانشگاه‌ها وحشتناک است؛ آینده ما آینده مطلوبی نیست؛ سیاست کلان نظام که این است جمعیت جوان را می‌خواهیم داشته باشیم در شرایطی که آینده بسیار مبهم است.

وی افزود: این ساختار به کجا می‌رود؛ اعتیاد، افسردگی و خودکشی جوانان اوج می‌گیرد و با این حساب سرعت پیر شدن جمعیت در ایران رتبه سوم را در بین کشورهای جهان دارد.

فیاض تصریح کرد: باید از رئیس جمهور خواهش کنیم لایحه‌ای بنویسد که ورزش و جوانان از هم جدا شوند.

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه فوتبالی که به جام جهانی رفته است با فلان آمپول است، خاطرنشان کرد: من در دانشگاه تهران کوچکترین اعتبارات را ندارم اما در ورزش اینگونه هزینه می‌شود.

حسین گروسی نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید کشور در دست جوانان باشد، گفت:  زمان دفاع مقدس بود که کشور در دست جوانان قرار داشت آن موقع کشور موفق بود.

ابراهیم فیاض با انتقاد از شرایط کنونی اظهار کرد: در طول 4 سال گذشته دریغ از دو خط لایحه چه در باب جوانان و چه در باب ورزش که این کار انجام نشد.

وی با بیان اینکه در بسیاری از کشورها وزارت ورزش و جوانان با هم اداره می‌شود، تصریح کرد: در آن کشورها تا سقف 10 درصد اعتبارات برای ورزش هزینه می‌شود اما در کشور ما این عدد 5 درصد است که تحقق یافته آن 3.5 درصد می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها