امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۲۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88591
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس در برنامه مناظره امروز که در خصوص مشکلات جوانان در وزارتخانه ورزش و جوانان برگزار شد در این بخش مسئولین به پرسش‌های ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس در برنامه مناظره امروز که در خصوص مشکلات جوانان در وزارتخانه ورزش و جوانان برگزار شد در این بخش مسئولین به پرسش‌های مردمی و خبرنگاران پاسخ دادند.

در ابتدا سید‌رمضان شجاعی در پاسخ به اینکه با ادغام و تشکیل وزارت‌ ورزش و جوانان آیا دغدغه جوانان برطرف شده است گفت: بنده از ابتدا هم مخالف تشکیل وزارت ورزش و جوانان بودم و باید سازمان دیگری برای جوانان تشکیل شود تا نظارت بیشتری داشته باشیم.

در ادامه ابراهیم فیاض استاد دانشگاه در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه چطور می‌توان مشکلات جوانان را ریشه‌ای حل کرد گفت: جوانان در حال حاضر افسرده و به شدت ناامید هستند و این افسردگی جوانان مشکل تمام جوانان جهان است.

وی ادامه داد: شاخص‌های دانشگاه تهران مربوط به 50 سال گذشته است.

در ادامه مصطفی کواکبیان استاد دانشگاه در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا برای جوانان وزارتخانه تشکیل داده‌ایم باید برای مابقی دستگاه‌ها از جمله تاکسیرانی و دیگر بخش‌ها نیز وزارتخانه تشکیل دهیم تا مشکل‌شان حل شود گفت: باید در قالب اینکه سازمان جوانان زیر نظر ریاست جمهوری برود اقدام کرد و اینکه نمی‌توان برای هر بخشی نیز وزارتخانه‌ای جدا اختصاص داد.

در ادامه برنامه مناظره حسین گروسی نماینده مجلس اظهار داشت: یکی از مشکلات ما قانونگذاری است و باید بر اساس قانون اقدام کنیم. در حال حاضر ما مشکل اجرا داریم به اندازه کافی قانون در کشور داریم.

در ادامه این برنامه گروسی در پاسخ به یکی از حاضرین مبنی بر اینکه آیا جوانان شما نیز مانند سایر جوانان که پدران آنها نمایندگان مجلس و یا مسئولان نظام نیستند از سطح یکسانی برخوردار هستند گفت: بنده از صراحت شما تشکر می‌کنم. فرزندان بنده و هیچ کدام از بستگان من در مراکز دولتی به صورت مستقیم مشغول نیستند و باید برای حل مشکلات جوانان بررسی‌های لازم انجام شود و سپس با ارسال لایحه‌ای به مجلس به صورت قانونی طرح آنان رسیدگی شود.

سید‌رمضان شجاعی نماینده مجلس اظهار داشت: سازمان ملی جوانان کاری غیر از برگزاری جشنواره و همایش نمی‌کرد و هم‌اکنون نیز سازمانی که زیرنظر رئیس‌جمهور بود در صورتی که زیرنظر وزارتخانه ورزش و جوانان نیز بیاید مشکلی حل نمی‌شود.

در ادامه هر یک از مهمانان برنامه مناظره در جمع‌بندی‌های خود اظهاراتی داشتند.

سید‌رمضان شجاعی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان را باید باور داشته باشیم و به آنان میدان بدهیم.

ابراهیم فیاض استاد دانشگاه گفت: جوانان یعنی آینده و آینده یعنی اقتصاد

کواکبیان استاد دانشگاه گفت: جوانان را در حد شرع آزاد بگذارید تا خلاقیت‌های آنها نمایان شود.

حسین گروسی گفت: جوان‌ها مستعد هستند و می‌توانیم به درجات علمی در دنیا برسیم.

محمود گلزاری معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: ما باید به این جوانان ببالیم و آنان فرهیخته‌اند و باید برای آنان یک سازمان مستقل قوی شکل بگیرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها