امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88592
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
عظیم محبی، مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص ...

عظیم محبی، مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص «برنامه‌های سال تحصیلی جدید متوسطه اول» اظهار داشت: برنامه‌ها در 8 محور طراحی شده و برای هر محور، برنامه عملیاتی تعریف کرده‌ایم.

وی ادامه داد: مهمترین بحث، اجرای برنامه درسی دوره متوسطه اول است که از اول مهر برای پایه هشتم اجرا می‌شود و پایه هشتم همان جدول دروس پایه هفتم را دارد؛ یعنی دو کتاب جدید درس «کار و فناوری» و «تفکر و سبک زندگی» برای سال هشتم بوده و بقیه کتاب‌ها هم متناسب با پایه هشتم اصلاح خواهد شد.
محبی افزود: در مرداد‌ماه برای کتاب‌های جدید پایه هشتم از استان‌ها مدرسانی به تهران می‌آیند و متناسب با این کتاب‌ها آموزش‌های لازم را می‌بینند و کل معلمان پایه هشتم را در شهریور ماه آموزش می‌دهند و در ادامه این کار نیز از اول مهر ماه بحث کیفیت‌بخشی کار معلمان برای پایه هفتم و هشتم انجام می‌شود.

مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: برای این کار در استان‌ها گروه آموزشی داریم و هر درسی یک سرگروه آموزشی داشته که در سطح استان و مناطق مستقر هستند و باید کار معلمان را نظارت و توانمندسازی کنند و حداقل برای هر درس کارگاه برگزار کرده و تحت عنوان نظارت بالینی، نظارت داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: مدل درس‌پژوهی را برای نخستین بار در مقطع متوسطه اول اجرا می‌کنیم که تحت عنوان مدل بهسازی مشارکتی معلمان است.

محبی اضافه کرد: در این مدل معلمان کنار هم می‌نشینند و برای مثال نسبت به روش تدریس درس ریاضی با هم طراحی می‌کنند که یک نفر آن را اجرا کرده و دیگران مشاهده می‌کنند و رفع اشکال صورت می‌گیرد و بعد این معلمان در مدارس کارشان را انجام می‌دهند و گروه‌های آموزش مجداً نظارت می‌کنند؛ در حقیقت می‌خواهیم بگوییم که لازمه کیفیت‌بخشی به آموزش یک روح جمعی است و به دنبال آن هستیم، زمینه را فراهم کنیم تا معلمان خودشان به سمت یادگیری و نیاز بروند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار