امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 23
۱۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88604
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیش از هزار نفران نفر از مردم کربلا برای تقویت نیروهای دولت داوطلب نبرد با نیروهای دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیش از هزار نفران نفر از مردم کربلا برای تقویت نیروهای دولت داوطلب نبرد با نیروهای دولت اسلامی عراق و شامات (داعش) شده‌اند.

فیلم زیر که روی وب‌سایت روزنامه انگلیسی گاردین قرار گرفته مردمی را نشان می‌دهد که می‌گویند برای دفاع از کشورشان آماده نبرد با موصل هستند. مقامات دولت عراق روز سه شنبه 20 خرداد (10 ژوئن) اعلام کردند که افراد مسلح گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام - داعش - پس از چهار روز نبرد، نیروهای ارتش و پلیس مستقر در شهر را وادار به فرار کرده و شهر موصل، مرکز استان نینوا در شمال عراق را به تصرف خود در آورده اند.

 

موصل در یکی از مناطق نفت خیز عراق واقع شده اما به گزارش منابع نفتی، تحولات نظامی اخیر تاثیری فوری بر عرضه نفت ندارد زیر منابع واقع در منطقه در دست بهره برداری نبوده است.

 

گروه داعش در ابتدا به عنوان اعضای تشکل وابسته به شبکه القاعده فعالیت می کردند اما پس از بروز اختلاف بین این گروه و رهبری شبکه القاعده، از این شبکه جدا شدند تا هدف نهایی خود یعنی استقرار حکومت در عراق و سوریه را دنبال کنند.

 

هفته گذشته شورشیان داعش به شهر سامرا، واقع در شصت کیلومتری بغداد، حمله کردند و با کشتن شماری از نیروهای امنیتی، برای مدتی بر این شهر مسلط شدند.

 

موصل و سامرا از شهرهای عمدتا سنی نشین عراق هستند.

 

از روز پنجشنبه هفته گذشته، نفرات داعش به مناطقی در استان های نینوا، انبار، دیاله، صلاح الدین و بغداد حمله کرده و در جریان درگیری با نیروهای دولتی، صدها تن را کشته اند.

 

همزمان، مقامات دولتی ترکیه به بررسی گزارش هایی پرداخته اند که براساس آنها، تعدادی راننده کامیون توسط پیکارجویان وابسته به داعش ربوده شده اند.

 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار