امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88605
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری راشاتودی، «آرسنی یاتسنیوک» نخست وزیر اوکراین با صدور بخش‌نامه‌ای از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری راشاتودی، «آرسنی یاتسنیوک» نخست وزیر اوکراین با صدور بخش‌نامه‌ای از ارگان‌های دولتی خواست، مقدمات قطع واردات گاز از روسیه را فراهم کند.
وی در این ابلاغیه از وزارت انرژی و ذغال‌سنگ، فرمانداری‌های محلی و شرکت «نفت‌ و گاز» اوکراین خواسته است تا سه روز دیگر (دوشنبه 26 خرداد) برای قطع واردات گاز از روسیه آماده شوند.

اکثر گاز وارداتی اوکراین از روسیه، به کشورهای اتحادیه اروپا و به خصوص انگلیس و آلمان به عنوان دوکشور صنعتی و پرمصرف صادر می‌شود.

مقامات اوکراین خواستار تخفیف در مبلغ گاز وارداتی از روسیه هستند. مقامات روسیه که روابط سیاسی آنچنان گرمی با دولت غرب‌گرای کی‌یف ندارند، بدون پیشنهاد تخفیف خواستار مذاکره با طرف اوکراینی برای تعیین قیمتی مورد توافق طرفین هستند.

چین برای کاهش تهدید کاهش منابع مالی حاصل از صادرات گاز در صورت قطع جریان گاز به سمت اروپا، ماه گذشته قراردادی به ارزش 400 میلیارد دلار برای صاردات گاز به چین امضا کردند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها