امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88607
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری اسکای نیوز، گروه القاعده در مغرب اسلامی برای اولین بار مسئولیت حمله ای را برعهده گرفت که منزل لطفی بن ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری اسکای نیوز، گروه القاعده در مغرب اسلامی برای اولین بار مسئولیت حمله ای را برعهده گرفت که منزل لطفی بن جدو، وزیر کشور تونس را در بیست و هشتم ماه مه گذشته هدف گرفته و با کشته شدن چهار تن از نیروهای امنیتی و زخمی شدن دو تن دیگر همراه بود.
القاعده در مغرب اسلامی در بیانیه‌ای در پایگاهی اینترنتی مربوط به انتشار اعلامیه‌های این گروه گفت: گردان «اسود القیروان» برای جدا کردن سر لطفی بن جدو جنایتکار در داخل منزلش در شهر القصرین اقدام کرد و توانست به حول الهی شماری از نیروهای ویژه گارد را کشته و زخمی کرده و سلاح‌هایشان را به غنیمت بگیرد.
افراد مسلح در اواخر ماه مه گذشته به منزل بن جدو حمله کردند قضیه ای که وزیر کشور آن را پاسخی انتقام جویانه به سلسله پیروزی‌های امنیتی تونس در مبارزه با تروریسم دانست.
القاعده در مغرب اسلامی برای اولین بار اعتراف کرد که افراد مسلحی که مقامات تونسی از یک سال و نیم پیش آنها را تحت تعقیب قرار داده وابسته به این گروه هستند و با این حساب اظهارات چند ماه گذشته مقامات تونسی در این باره را تایید کردند.
مقامات تونسی از دسامبر 2012 گروهی مسلح را در کوهستان های الشعانبی در استان القصرین هممرز با الجزایر تحت تعقیب قرار داده اند.
از سوی دیگر مقامات تونسی امروز جمعه اعلام کردند که نیروهای امنیتی در تبادل آتش دو فرد تندرو را نزدیک مرز الجزایر کشتند.
محمد علی العروی سخنگوی وزارت کشور تونس گفت که نیروهای امنیتی دو تن از گروهی تروریستی را در جندوبه به هلاکت رساندند.
انتهای پیام/س  
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها