امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88618
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما،ده‌ها تن از نمازگزاران فلسطینی ظهر امروز جمعه در حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به صحن های مسجد الاقصی زخمی ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما،ده‌ها تن از نمازگزاران فلسطینی ظهر امروز جمعه در حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به صحن های مسجد الاقصی زخمی شدند.

شاهدان گفتند یک مرد سالخورده به ضرب گلوله مشقی که به ناحیه چشمش اصابت کرد به شدت آسیب دید و حالش وخیم گزارش شده و ده ها تن دیگر هم بر اثر اصابت گلوله های مشقی و  استنشاق گاز اشک آور زخمی شدند.

نظامیان اسرائیلی پس از خاتمه نماز جمعه امروز نمازگزاران فلسطینی با ورود به صحن های مسجد الاقصی با باتوم به جان نمازگزاران افتاده و به سوی آنها گاز اشک آور و گلوله مشقی شلیک کردند.

از سوی دیگر در تظاهرات ضد ساخت دیوار حائل در شهر بلعین در غرب رام الله سه خبرنگار زخمی شده و ده ها تن از شهروندان و فعالان خارجی بر اثر استنشاق گاز اشک آور زخمی شدند.

این راهپیمایی پس از نماز جمعه از مرکز روستا و برای اعلام مخالفت با شهرک سازی ها و ساخت دیوار حائل از سوی رژیم صهیونیستی و اعلام وفاداری به بازداشتی های موقت که در اعتصاب غذا به سر می برند، برگزار شد.

نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی همچنین با تظاهرات کنندگان فلسطینی در شهرک «دورا» نزدیک شهر الخلیل درکرانه باختری درگیر شدند.

2 شهرک نشین صهیونیست از دیروز ناپدید شدند

ارتش رژیم صهیونیستی از ناپدید شدن 2 شهرک نشین در منطقه گوش عتصیون در شمال شهر الخلیل در کرانه باختری از دیروز پنجشنبه خبر داد.

نظامیان رژیم صهیونیستی عملیات جستجوی گسترده ای را در کرانه باختری برای یافتن این شهرک نشینان آغاز کردند.

دیدار لیونی با وزیر خارجه فلسطین در لندن

خبرگزاری سما به نقل از منابع فلسطینی همچنین از دیدار وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی با وزیر امورخارجه فلسطین خبر داد.

این در حالی است که کابینه نتانیاهو به تعلیق ملاقات های سیاسی با مقامات فلسطینی رای داده و تحریم هایی را هم در اعتراض به تعلیق مذاکرات سازش علیه فلسطینیان اعمال کرده است.
  زیپی لیونی وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی و مسئول پرونده مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها در حاشیه کنفرانسی بین المللی در لندن با ریاض المالکی وزیرامورخارجه فلسطین دیدار و گفت‌وگو کرد.

این منابع درباره جزئیات گفت‌وگوی طرفین توضیحی ندادند.

یک دیپلمات حاضر در کنفرانس تصویری از این ملاقات را به رسانه‌های اسرائیلی نشان داده که در آن لیونی را در کنار وزیر خارجه فلسطین بسیار صمیمی‌تر از همیشه نشان می‌دهد.

انتظار می رود این دیدار صمیمانه با اعتراض‌ها در داخل فلسطین روبرو شود.

4 تن در انفجار غزه زخمی شدند

انفجار در پادگان آموزشی نیروهای گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس در شهر خان‌یونس در نوار غزه چهار زخمی برجا گذاشت.

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت کابینه سابق حماس گفت: در این انفجار چهار نفر از شهروندان زخمی شدند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها