امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88623
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «نیکی هالی» فرماندار ایالت «کارولینا جنوبی» قانونی را به امضا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «نیکی هالی» فرماندار ایالت «کارولینا جنوبی» قانونی را به امضا رسانده است که این ایالت را از سرمایه‌گذاری در صنعت نفت ایران و همکاری با شرکت‌های بین‌المللی که بیش از 20 میلیون دلار در بخش انرژی ایران سرمایه‌گذاری کرده‌اند، منع می‌کند.
یک گروه ناظر اعلام کرده است که کارولینا جنوبی با تصویب این قانون به جمع 29 ایالت دیگری می‌پیوندد که قوانینی را برای ممنوعیت همکاری با ایران تصویب کرده‌اند. با این حال، این اولین بار بعد از توافق موقت هسته‌ای ایران و گروه 1+5 است که یک ایالت آمریکا تحریمی را علیه تهران به تصویب می‌رساند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از تحلیلگران نوشته است که این تحریم بیشتر حاوی پیامی سیاسی است و اثر اقتصادی چندانی ندارد.
«لیندزی گراهام» سناتور جمهوری‌خواه پس از تصویب این تحریم بار دیگر ایران را به تلاش برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای متهم کرده و گفته است که این تحریم پیامی است مبنی بر اینکه ایالات تا زمانی که تهران به روند کنونی ادامه دهد، پذیرای ایران نیستند.
ایران و اعضای دائم شورای امنیت به علاوه آلمان سوم آذر پارسال به توافقی موقت دست یافتند که آمریکا و غرب را از تصویب تحریم‌های جدید منع کرده و در عین حال تهران را به توقف پیشرفت بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای ملزم کرد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تازه‌ترین گزارش فصلی خود تائید کرد که تهران به تمامی تعهدات خود موفق بوده است.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها