امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88639
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
همایون امیرزاده رئیس کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره بررسی ...

همایون امیرزاده رئیس کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره بررسی اعتراضات ناشران متخلف در نمایشگاه کتاب به احکام صادره درباره نمایشگاه امسال کتاب تهران، گفت: 80 رای برای تخلفات ناشران داخلی و خارجی حاضر در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران صادر شد که این موضوع به صورت کتبی به این ناشران ابلاغ شده است. از آمار اعلام شده 76 رای مربوط به ناشران بخش داخلی و 4 رای برای ناشران بخش خارجی نمایشگاه امسال صادر شده است، در جلسه روز چهارشنبه این موارد اعتراض مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه همه این ناشران از حضور در نمایشگاه سال بعد محروم نشده‌اند، توضیح داد: برخی از آراء ناظر بر تعطیلی یک یا دو روزه غرفه‌ها در نمایشگاه و بعضی ناظر بر جمع‌آوری آثار از غرفه، بود. در جلسه هفته گذشته مستندات و دفاعیات معترضان اخذ شد، اما برای تصمیم گیری نهایی لازم است از مراجع تخصصی گزارش‌های اخذ شود، خصوصا در بخش بین‌الملل چون ماهیت تخصصی داشت بنابراین از مراجع متخصص استعلام خواهیم گرفت تا بر آن اساس رای تجدید نظر صادر شود.

امیرزاده متذکر شد: دو موضوع دیگر هم در دستور کار بود نخست مصوب کردن بررسی آئین نامه و بحث دوم در خصوص راه‌اندازی هیات‌های رسیدگی به تخلفات در استان‌هاست که این دو مبحث مهم قطعا مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این مسیر هم‌اندیشی با اعضا در خصوص رفع برخی موانع و نواقص آئین نامه رسیدگی به تخلفات به شکل اولیه انجام شد، اعضا بررسی جدی در حوزه کارشناسی داشتند پس از جمع‌بندی، به کمیته تخصصی بازنگری آئین نامه معاونت فرهنگی ارجاع داده می‌شود تا با لحاظ نظرات اعضا جهت تایید نهایی به وزیر ارشاد ارسال و پس از تایید نهایی ابلاغ شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها