امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88645
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در زمان جنگ تحمیلی مجهزترین بیمارستان در ایران، «بیمارستان شرکت نفت ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در زمان جنگ تحمیلی مجهزترین بیمارستان در ایران، «بیمارستان شرکت نفت آبادان» بود که این بیمارستان دارای یکسری پرستار ثابت و رسمی بود که به واسطه آغاز جنگ تحمیلی، پرستارانی نیز به صورت داوطلبانه جذب این بیمارستان شدند که اکنون برخی از این پرستاران برای ثبت خاطراتشان از سوی  سوی سازمان نشر و حفظ اندیشه‌های بانوان دفاع مقدس  شناسایی شده‌اند.

از جمله این پرستاران می‌توان به «کبری طیبی»، «فرح لک»، «فریده سیف»، «پروین فخری»، «صدیقه غلامی» و «اعظم نامداری‌پور» که  پرستاران داوطلب بیمارستان شرکت نفت آبادان در زمان جنگ تحمیلی بودند و خاطرات «مراد حسین زمانی» راننده آمبولانس بیمارستان مربوطه، اشاره کرد که تاکنون حدود 20 داستان و داستانک آن نوشته شده است.

به گفته مرضیه وزیری‌مقدم نویسنده، همزمان با نگارش مجموعه خاطرات پرستاران «بیمارستان شرکت نفت آبادان» در زمان جنگ تحمیلی، کار مستند آن نیز در حال تهیه است یعنی علاوه بر اینکه خاطرات این پرستاران بدون دخل و تصرف در حال آماده‌سازی است، مستندی هم برای این موضوع ساخته می‌شود.

بر اساس این گزارش، کتاب خاطرات پرستاران «بیمارستان شرکت نفت آبادان» در زمان جنگ تحمیلی تا پایان مرداد سال جاری توسط «مرضیه وزیری‌مقدم» و با همکاری «محمدحسن ابوحمزه» یکی از نویسندگان پیشکسوت ادبیات دفاع مقدس نوشته و از سوی سازمان نشر و حفظ اندیشه‌های بانوان دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس منتشر و رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها