امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88652
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجمع عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان شب گذشته با حضور مجتبی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجمع عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان شب گذشته با حضور مجتبی رحماندوست نویسنده و عضو مجلس شورای اسلامی، حمیدرضا شاه‌آبادی، فریدون عموزاده خلیلی، اسدالله شعبانی، شهلا انتظاریان، محسن هجری، محمود برآبادی، مصطفی خرامان، مهدی حجوانی، منیژه اسلامی، مهدی رجبی، مهدی طهوری، عزت‌الله الوندی، جمال‌الدین اکرمی، معصومه انصاریان، سیدنوید سیدعلی‌اکبر و جمعی از نویسندگان و مترجمان ادبیات کودک و نوجوان در محل انجمن نویسندگان کودک و نوجوان واقع در خیابان سمیه برگزار شد.
در این مراسم برای انتخاب اعضای هیأت مدیره و بازرس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، 11 نفر در بخش هیأت مدیره و پنج نفر در بخش بازرس کاندید شدند که در نهایت 120 نفر از اعضای حاضر در آن مراسم به برپایی این انتخابات پرداختند.
 


 

در بخش اعضای هیأت مدیره به ترتیب، «فریدون عموزاده خلیلی» 107 رأی، «محمود برآبادی» 93 رأی، «جعفر توزنده جانی» 92 رأی، «معصومه انصاریان» 89 رأی، «حدیث لزر غلامی» 81 رأی، «جمال‌الدین اکرمی» 71 رأی، «حسین شیخ‌الاسلامی» 71 رأی، «لاله جعفری» 36 رأی، «سیدنوید سیدعلی اکبر» 48 رأی، «عزت‌الله الوندی» 46 رأی و «حسین نوروزی» 33 رأی را به خود اختصاص دادند.
در پایان انتخابات، فریدون عموزاده خلیلی، محمودبرآبادی، جعفر توزنده جانی، معصومه انصاریان حدیث لزر غلامی، جمال‌الدین اکرمی و حسین شیخ‌الاسلامی به عنوان اعضای جدید «هیأت مدیره انجمن نویسندگان کودک و نوجوان» برگزیده شدند.

از اعضای علی‌البدل نیز می‌توان به «سیدنوید سیدعلی‌اکبر» به عنوان نفر اول علی‌البدل، «عزت‌الله الوندی» به عنوان نفر دوم علی‌البدل و «لاله جعفری» به عنوان نفر سوم علی‌البدل اشاره کرد.
 


 

در بخش انتخاب بازرس، «مصطفی خرامان» 89 رأی، «مهدی طهوری» 73 رأی، «نلی محجوب» 89 رأی، «منیژه اسلامی» 38 رأی و «مهدی رجبی» 46 رأی را به خود اختصاص دادند.

در این میان در نهایت مصطفی خرامان، مهدی طهوری و نلی محجوب به عنوان «بازرسان انجمن نویسندگان کودک و نوجوان» انتخاب شدند.
 


 

* خرامان: لزوم توجه به ایجاد راهکارهایی برای درآمدزایی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان

در این مراسم مصطفی خرامان، نویسنده و بازرس دوره گذشته انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، گفت: همه اسناد موجود در انجمن را مورد بررسی قرار داده‌ایم همه موارد مدنظر درست و منظم بوده است.

وی اضافه می‌کند: در این راستا ناگفته نماند که حقوق اعضای انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در سال گذشته 8 میلیون تومان بوده است که با توجه به تقسیم‌هایی که بنده انجام داده‌ام به این نتیجه رسیدیم که حقوق ثابت نیروهای انجمن 600 هزار تومان بوده است که این نشانگر آن است که برخی از دوستان واقعاً فی‌سبیل‌الله در این انجمن مشغول به کار هستند حتی برخی اوقات اعضای پرسنل انجمن کارهای نظافت و یا تعمیر برخی از وسایل را از حساب شخصی خودشان پرداخت می‌کنند.

خرامان ادامه می‌دهد: معتقدم باید راه‌حل و راهکارهایی برای درآمدزایی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان صورت گیرد تا این انجمن بتواند از قوام و دوام بیشتری برخوردار باشد.
 


 

*  عموزاده خلیلی: مشکلات موجود در انجمن را مرتفع خواهیم کرد

در ادامه فریدون عموزاده خلیلی نویسنده ادبیات کودک و نوجوان می‌گوید: برای پیشرفت انجمن نویسندگان کودک و نوجوان تلاش خواهم کرد تا برنامه‌ها و خلأهای موجود در این انجمن را به اندازه بضاعتمان مرتفع کنیم.

* برآبادی: راه‌اندازی کارگروهای جدید مانند شعر و ترجمه در انجمن

در ادامه محمود برآبادی نویسنده ادبیات کودک و نوجوان گفت: مصاحبه‌هایی که دوستان نویسنده با خبرگزاری‌ها و مطبوعات انجام داده بودند را مورد مطالعه قرار دادم که در نهایت به 10 محور رسیدم ه عبارتند از:

1- احقاق حقوق صنفی اعضا از طریق پیگیری و امکاناتی که انجمن در اختیار دارد.

2- رساندن صدای نویسنده به گوش مدیران و مسئولان کشور از طریق اعلام موضع در مورد سایت‌های فرهنگی با آنچه که به صنف نویسنده مربوط است.

3- ارتباط با نهادهای همکار خود در سطح ملی و بین‌المللی

4- شناسایی و بهره‌گیری از توان اعضا به ویژه اعضای جدید که تمایل به همکاری دارند.

5- زمینه‌سازی برای برقراری ارتباط بین اعضا از طریق نشست‌های فرهنگی، گردهمایی‌ها و سفرها

6- تشویق اعضای انجمن که موفقیت‌هایی را کسب می‌کنند آن هم از طریق معرفی در سایت انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و برگزاری نشست‌ و غیره

7- فعال کردن کارگروه‌های فعلی و راه‌اندازی کارگروه‌های جدید مانند شعر و ترجمه

8- ایجاد فضای شفاف و دموکراتیک، تا اعضا چنان چه انتقاد یا پیشنهادی دارند، به سهولت آن را مطرح کنند.

9- فعالیت‌های رفاهی مانند تشکیل صندوق‌های پس‌انداز یا صندوق همیاری برای اعضای انجمن نویسندگان کودک و نوجوان

10- ایجاد زمینه برای بحث‌های نظری و فکری میان اعضای انجمن یا کسانی که در حوزه ادبیات کودک دارای نقد و نظر هستند.
 


 

* هجری: 120 نویسنده در انتخابات هیأت مدیره و بازرس این انجمن حضور به عمل آوردند

بر اساس این گزارش، خبرنگار فارس با محسن هجری دبیر سابق انجمن نویسندگان کودک و نوجوان درباره تعداد اعضای واجد شرایط برای رأی دادن به گفت‌وگو پرداختیم که وی اظهار داشت: نویسندگان، شاعران و مترجمانی که عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان هستند و تا پایان سال 91 حق عضویت خود را پرداخت کرده بودند، می‌توانستند در این انتخابات شرکت کنند.

هجری افزود: 171 نفر مجاز به دادن رأی در انجمن نویسندگان کودک و نوجوان بودند که از این میان 120 نویسنده حضور یافته و برگه رأی را تحویل گرفته‌‌اند که از این تعداد 108 نفر رأی داده و 12 نفر هم رأی سفید به صندوق انداخته‌اند.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها