امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88657
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
حجت احمدی زر مستندساز و کارگردان مجموعه مستند «کوچه‌های خورشید» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در توضیح این مستند عنوان کرد: این مجموعه مستند 26 ...

حجت احمدی زر مستندساز و کارگردان مجموعه مستند «کوچه‌های خورشید» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در توضیح این مستند عنوان کرد: این مجموعه مستند 26 قسمت است که یکی از قسمت‌های آن صبح نیمه شعبان نام گرفته، البته هر قسمت این مستند دارای نامی مشخص است که قسمت اول این مجموعه به صبح نیمه شعبان و تشییع پیکر مرحوم کافی می‌پردازد.

وی افزود: از این 26 قسمت، 13 قسمت وقایع قبل از انقلاب را به تصویر می‌کشد و 13 قسمت نیز به حوادث بعد از انقلاب می‌پردازد.

احمدی زر درباره داستان این مستند خاطرنشان کرد: مرحوم کافی قبل از شهادت‌شان، گرایشات خود را نسبت به امام(ره) شدیدتر کردند و در مشهد به سخنرانی‌های شدیداللحن علیه رژیم فاسد طاغوت می‌پرداختند که پس از شهادت‌شان، بحث تشییع پیکر ایشان در مشهد با تجمع جدی انقلابی‌ها روبه‌رو شدند که برای اولین‌بار در کشور اولین گاز اشک‌آور در مشهد و در تشییع پیکر مرحوم کافی استفاده شد.

این مستندساز تأکید کرد: ما در مرکز خراسان رضوی سه سال است که برای دهه فجر مجموعه‌مستندهایی را تولید می‌کنیم، البته نگاه مدیران این است که مستند باید نگاه کاملاً خاص و هنری و روشنفکرانه و هم نگاه کلیشه‌ای داشته باشد.

وی افزود:‌البته نگاه دیگری هم در طیفی از مدیران وجود دارد که فکر می‌کنم زمینه‌سازی فرهنگی انجام می‌دهند.

احمدی زر تأکید کرد: ما هر چه به سمت ایجاد و تصویرسازی از الگوهای مطلوب خودمان بیاییم، به سمت خوبی خواهی رفت که البته اجرای این طرح نیز نیازمند بودجه است.

کارگردان مستند «صبح نیمه شعبان» ادامه داد: متأسفانه نگاه برخی مدیران، تهران به شهرستان هنوز وجود دارد.

بنابراین گزارش، مستند صبح نیمه شعبان ساخته محمد حجتی‌زر است که طی آن به فعالیت‌های سیاسی مرحوم احمد کافی می‌پردازد و در بخشی از این مستند، تشیع جنازه این عالم را مورد بررسی قرار می‌دهد و عوامل این مستند عبارتند از؛ محمد حجتی‌زر کارگردان، مصطفی رحمانی تصویربردار، سیدجواد میری سرپرست نویسندگان، ابوالفضل حاجتمند مدیر تولید، کوروش علیانی راوی.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار