امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88672
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این نشست، هاشمی و دارابی بر ضرورت همکاری هرچه بیشتر رسانه ملی به ویژه تلویزیون با وزارت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این نشست، هاشمی و دارابی بر ضرورت همکاری هرچه بیشتر رسانه ملی به ویژه تلویزیون با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و استفاده از فرصت موثر رسانه‌ای سیما تاکید کردند.

سید حسن قاضی زاده هاشمی با تشریح طرح تحول نظام سلامت و خدماتی که شبکه بهداشت و درمان کشور ارائه کرده است تصریح کرد: همراهی رسانه ملی به ویژه سیمای جمهوری اسلامی ایران می تواند کمک بزرگی برای اعتلای بهداشت و سلامت در کشور باشد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با قدردانی از همکاری موثر صداوسیما در این حوزه گفت: ارتقاء فرهنگ عمومی برای رعایت بهداشت و تقویت سلامت مردم همراهی هرچه بیشتر رسانه ملی را می طلبد و امیدواریم هر 15 روز تا یک ماه بتوانیم خبر خوبی را در حوزه سلامت و بهداشت به مردم بدهیم.

دکتر هاشمی با تاکید بر ضرورت پیشگیری از بیماریها گفت: 50 درصد مرگ و میر در کشور ناشی از سکته قلبی و مغزی است که البته قابل پیشگیری است و مهمترین فرصت برای توانمند کردن مردم و پیشگیری از بیماری ها صداو سیما است.

هاشمی کاهش هزینه های درمانی مردم در شهرها تا 10 درصد و در روستا ها و پزشک خانواده تا 5 درصد،فراهم کردن اقلام دارویی در بیمارستانها، بیمه شدن بیمارانی که بیمه نیستند در بیمارستانها، استقرار شبانه  متخصصان در بسیاری از بیمارستانها، تقویت و گسترش اورژانس هوایی را از جمله اقدامات دولت در حوزه سلامت دانست و گفت: این مهم آرامش هرچه بیشتر مردم را در پی داشته است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، ساخت یا نوسازی 2000 خانه بهداشت در کشور ، استقرار پزشک خانواده در شهرهای با جمعیت 20 تا 50 هزار نفر، ایجاد شبکه های  بهداشت در حاشیه شهرها، اهتمام ویژه برای ارائه خدمات درمانی به زوج های نابارور و حل مشکلات بیمه ای را از دیگر موضوعات مورد توجه وزارت متبوعش در حوزه بهداشت و سلامت دانست.

معاون سیمای رئیس رسانه ملی نیز در سخنان خود خدمات پزشکی، بهداشتی و درمانی را خدمات نظام جمهوری اسلامی به مردم توصیف کرد و با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در این خصوص ، سلامت و بهداشت را از موضوعات اصلی جامعه دانست و بر اهتمام سیما برای همکاری همه جانبه با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد.

دارابی در نشست وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مدیران سیما از وی خواست با تشکیل کارگروه رسانه ای، اولویت های فرهنگ سازی در حوزه سلامت و بهداشت را در اختیار برنامه سازان تلویزیونی قرار دهند و تاکید کرد سیمای جمهوری اسلامی ایران برای تحقق این مهم از هیچ کوششی فروگذاری نکند. در این نشست برای همچین تعیین کمیته رسانه ای و همکاری های مشترک توافق شد.

دارابی با توجه به ضرورت اطلاع رسانی از اقدامات انجام شده دولت در زمینه بهداشت و سلامت و برنامه های پیش روی آن، به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی پیشنهاد کرد با تعیین سخنگو برای این وزارت سیاست ها، برنامه ها و اقدامات انجام شده به طور مرتب و مستمر اطلاع رسانی شود.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از فرصت موثر رسانه ای سیما برای فرهنگ سازی در حوزه های بهداشت و درمان،  بر آمادگی رسانه ملی و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در  گونه های مختلف برنامه سازی تلویزیونی تاکید کرد.

دارابی با تاکید بر اینکه علاوه بر شبکه های سلامت و آموزش، دیگر شبکه های تلویزیونی نیز برنامه های متعددی را برای بالابردن امنیت سلامت و بهداشت جامعه داشته و دارند، همکاری هرچه بیشتر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را با سیما ، برای آگاهی هرچه بیشتر برنامه سازان تلویزیونی از باید ها و نباید های بهداشت و سلامت در برنامه سازی خواستار شد.

معاون سیما رسانه ملی را خانه دوم مسئولان و خادمان حوزه بهداشت و سلامت توصیف کرد و در ادامه گفت: برای ترویج هرچه بهتر و بیشتر ضرورت افزایش جمعیت در کشور پیوستهای عملیاتی و بسته های تشویقی سلامت و بهداشت می تواند رسانه را در تحقق این مهم یاری کند.

حضور هرچه بیشتر و موثرتر کارشناسان حوزه بهداشت و سلامت  در تصمیم سازی ها، تصمیم گیریها و برنامه های سیما، همکاری در ارائه پیام های کوتاه و موثر بهداشتی و درمانی، معرفی مجمع خیرین سلامت در برنامه ها و مجموعه های تلویزیونی و جایگاه سلامت و بهداشت در سبک زندگی ایرانی اسلامی از دیگر موارد مورد توجه در سخنان معاون سیما بود.

در این نشست مدیران شبکه های سیما و وزارت بهداشتدرمان و آموزش پزشکی نیز انتظارات و خواسته های خود را برای اعتلای هرچه بیشتر سلامت و بهداشت بیان کردند.

ضرورت افزایش اعتماد عمومی مردم ، رفع تناقض در رفتار و گفتار و تحکیم مرجعیت وزارت در حوزه بهداشت و سلامت، افزایش امنیت بهداشتی ، اقدام مقتضی در خصوص اسکان همراهان بیماران شهرستانی در تهران، بهداشت و درمان مسئله و دغدغه مردم بر اساس نظرسنجی ها و درخواست پرداختن هرچه بیشتر سیما به این حوزه، شکل گیری کارگروه سیما و شبکه بهداشت و سلامت،برنامه ریزی برای تبیین هرچه بهتر و بیشتر بهداشت و سلامت برای کودکان و نوجوانان،استفاده از ظرفیت قالب های نمایشی در سیما برای اثرگذاری هرچه بیشتر در عرصه بهداشت و سلامت، استفاده از تعالیم دینی در بحث آموزش پزشکی و بهره برداری از ظرفیت مساجد و نمازجمعه ها برای فراگیر کردن آن، معرفی خیرین حوزه سلامت در گونه های مختلف برنامه سازی و  گسترش همراه سرا در بیمارستان ها از جمله محورهای پیشنهادی آنان بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار