امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88690
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۳
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار فارس در کابل، روند رأی‌دهی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان که از صبح امروز ساعت 7 آغاز شده قرار است تا ساعت 4 بعد از ظهر ...

به گزارش خبرنگار فارس در کابل، روند رأی‌دهی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان که از صبح امروز ساعت 7 آغاز شده قرار است تا ساعت 4 بعد از ظهر ادامه یابد.

«عبدالله عبدالله» و «اشرف غنی احمدزی» کاندیداهای پیشتاز در در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به رقابت می‌پردازند.

حدود 400 هزار نفر از نیروهای امنیتی افغان امروز برای تأمین امنیت انتخابات در تمام نقاط مختلف افغانستان به حالت آماده باش در آمده‌اند و تدابیر شدید امنیتی را اتخاذ کرده‌‌اند.

از طریق این خبر، می‌توانید به‌ تمام اخبار مرتبط با انتخابات افغانستان تا این لحظه دست پیدا کنید. این خبر به روز رسانی می‌شود.

رأی‌گیری در افغانستان آغاز شد+تصاویر

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان امروز، ساعت 7 صبح آغاز شد و قرار است تا ساعت 4 بعد از ظهر ادامه یابد.در این دور، «عبدالله عبدالله» و «اشرف غنی احمدزی» برای رسیدن به مقام ریاست جمهوری با یکدیگر رقابت می‎کنند.

کرزی: افغانستان امروز به مرحله ثبات قدم می‌گذارد

رئیس جمهوری افغانستان لحظاتی قبل با حضور در یکی از مراکز رأی‌گیری در کابل پس از ریختن رأی خود به صندوق اظهار داشت که امروز افغانستان به مرحله ثبات قدم محکم می‎گذارد.

رئیس جمهوری افغانستان لحظاتی قبل با حضور در یکی از مراکز رأی‌گیری در کابل پس از ریختن رأی خود به صندوق اظهار داشت که امروز افغانستان به مرحله ثبات قدم محکم می‎گذارد.

صف‌های طولانی رأی‌گیری در افغانستان

پس از آن که رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان ساعت 7 صبح امروز اولین رأی را به صندوق انداخت، روند رأی‌گیری در سراسر افغانستان به صورت رسمی آغاز شد و مردم این کشور گروه گروه برای رأی‌دهی به پای صندوق‌های رأی می‌روند.

حضور افغان‌ها شکست دیگری برای آمریکا و غرب رقم زد

حضور گسترده ملت افغانستان پای صندوق‎های رأی گویای تجددطلبی از دولت آینده در برابر کشورهای خاصی است که طی سالیان متمادی آن‎ها را از امور مختلفی محروم کرده و زیان رسانده‌اند. افغان‎ها در مدت سیزده سال گذشته تجربه تلخ مداخلات کشورهای خارجی را در عرصه‎های مختلف کشور خود‎ دیده و در این راستا مشکلات فراوانی را متحمل شدند؛ تحمل این مشکلات یکی از علل و عوامل مشارکت گسترده و پرشور مردم پای صندوق‎های رأی است.

تصاویر حضور افغان‌ها در ولایات مختلف

صفوف طولانی مردم ولایات افغانستان برای رأی‌دهی+تصاویرآغاز روند رأی‎گیری در ولایت‎های مختلف افغانستان با اخذ رأی از افرادی آغاز شد که 2 ساعت پیش از زمان رای‎گیری در صفوف طولانی مقابل باجه های رای گیری صف کشیده بودند.

عبدالله عبدالله رأی خود را به صندوق انداخت

 لحظاتی پیش عبدالله عبدالله، نامزد دور دوم ریاست جمهوری با دو معاونش به دبیرستان استقلال شهر کابل رفتند و رای دادند.

اشرف غنی احمد زی رأی خود را به صندوق انداخت

اشرف غنی احمد زی نامزد دیگر دور دوم انتخابات در دبیرستان حبیبیه رای خود را به صندوق رای دهی انداخت.
 
حضور گسترده مردم هرات پای صندوق رأی+ تصاویر

مردم شهر هرات در غرب افغانستان از نخستین ساعات رأی‌گیری با حضور در صفوف طولانی پای صندوق‌های رأی آمدند.
 
این خبر در حال به روزرسانی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها