امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88707
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۵
تعداد بازدید: 21
علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت تجاری‌سازی طرح‌های دانشگاهی و نگاه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری به تجاری‌سازی طرح‌ها، گفت: سعی داریم با ارائه تسهیلات تشویقی به دانشگاه‌ها طرح‌های اعضای هیات علمی دانشگاه را از حالت سکون خارج کرده و به سمت تجاری‌سازی سوق دهیم.

دلیری اظهار داشت: برای دانشگاه‌هایی که نتایج طرح‌های تحقیقاتی اعضای هیات علمی را به فروش می‌گذارند اهرم‌های تشویقی قائل شده‌ایم تا طرح‌ها وارد عرصه تجاری‌سازی شود.

وی افزود: در سفرهای استانی مسئولان معاونت علمی ریاست جمهوری نیز بحث فرهنگ سازی اعتماد به اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و کمک استان‌ها به تجاری سازی این طرح‌ها مطرح می‌شود.

وی با اشاره به سفر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان مازندران گفت: سفرهای استانی با هدف شناسایی قابلیت‌های استان‌ها در عرصه علم و فناوری صورت می‌گیرد تا بتوانیم طرح‌های کوچک استان‌ها را از طریق خط‌های اعتباری حمایت کنیم، طرح‌های بزرگ نیز به دو بخش دانش‌بنیان و غیر دانش‌بنیان تقسیم‌بندی می‌شوند که طرح‌های دانش‌بنیان از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی و طرح‌های غیر دانش‌بنیان از طریق سیستم بانکی و خطوط اعتباری مورد حمایت قرار می‌گیرند.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در رابطه با سفر مسئولان معاونت علمی به استان مازندران عنوان کرد: استان مازندران توانمندی‌های بالایی دارد ولی پارک علم و فناوری این استان نوپا است که باید جایگاه سازمانی این پارک تقویت شده و ظرفیت‌های استان از طریق پارک علم و فناوری ساماندهی شود که این مسئله به همدلی تمام مسئولان استان نیازمند است.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها