امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88711
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۶
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مریم مجتهدزاده، رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مریم مجتهدزاده، رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس اظهار داشت: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، دفاع مقدس ذخیره و گنجینه فرهنگی عظیمی است که باید در شناساندن آن به نسل‌های بعدی کشور تمام کوشش و تلاشمان را بنمائیم.

وی با بیان اینکه سنین کودکی و نوجوانی، زمانی است که شخصیت افراد شکل می‌گیرد و اگر بتوانیم الگوهای مناسبی به آنان معرفی کنیم، در ساختن روحی و فکری آنان مؤثر خواهد بود، ادامه داد: با توجه به اینکه بالغ بر 36 هزار شهید از شهدای دفاع مقدس، در سنین کودکی و نوجوانی بودند، می‌توانند الگوهای مناسبی برای نسل فعلی کودک و نوجوان کشور باشند. البته با وجود همه فعالیت‌ها و تلاش‌هایی که در این زمینه انجام شده، هنوز کارهای بسیاری وجود دارد که باید انجام شود.

مجتهدزاده گفت: هم ‌اکنون که کشور در حوزه فرهنگی درگیر جنگ نرم با دشمن است، و آنان با تمام قوا و ابزارهای نوین، نسل آینده ما را هدف قرار داده‌اند، ضرورت این امر بیشتر احساس می‌شود.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس بیان کرد: یکی از مهمترین گروههای هدف این کارگروه نوادگان ارجمند شهدای گرانقدرمان به عنوان سلاله‌های شهدا هستند که جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر را شامل می‌‌شوند.

مجتهدزاده گفت: این عزیزان پدربزرگان و مادر بزرگان شهید خود را از نزدیک درک نکرده‌اند ولی ظرفیتی بالقوه و عظیم در وجود نوه‌های شهیدان است. این ظرفیت همان علاقه‌مندی به پدربزرگ‌هایی است که در دفاع مقدس جانفشانی کرده‌اند. اینان نسلی‌اند که می‌توانند ادامه دهنده راه شهیدان و مروج فرهنگ ایثار و شهادت باشند.

مجتهدزاده تأکید کرد: در نظر داریم با تشکیل کارگروه کودک و نوجوان در سازمان و جلب مشارکت نهادها و سازمان‌های متولی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های عظیم مردمی در سالی که «فرهنگ» به عنوان یکی از ارکان نامگذاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح شده است، گام‌هایی اساسی برای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برداریم.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها