امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88761
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۲۶
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ماریچه اسخاکه»، یکی از اعضای هیأت پارلمان اروپا، روز 11 ژوئن (21 خردادماه) وارد تهران شد و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ماریچه اسخاکه»، یکی از اعضای هیأت پارلمان اروپا، روز 11 ژوئن (21 خردادماه) وارد تهران شد و قرار است تا 16 ژوئن (26 خردادماه) این سفر ادامه داشته باشد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعلام کرد که به دعوت اندیشکده «IPS» (دفتر مطالعات سیاسی و بین‌الملل وزارت خارجه آمریکا ) به ایران و با هدف بهبود رابطه ایران و اروپا به ایران سفر کرده است.

اسخاکه در گفت‌وگوهای خود تصریح کرد که توافق نهایی ایران و 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) می‌تواند نقش مهمی در بهبود رابطه اروپا با ایران ایفا کند.

این عضو هیأت پارلمان اروپا ادامه داد که امروز، 14 ژوئن و فردا 15 ژوئن (24 و 25 خردادماه) قرار است در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه آمریکا میزگرد داشته باشند اما از جزئیات این نشست و افرادی که قرار است در آن شرکت کنند ابراز بی‌اطلاعی کرد.

اسخاکه در خصوص برنامه‌هایی که در سفر به ایران برایش برنامه‌ریزی شده است، گفت که احتمالاً با افرادی از مجلس ایران نیز دیدار خواهد داشت و ابراز امیدواری کرد که افرادی از کمیته امور اروپایی و کمیته امور خارجی را ملاقات کند و همچنین اعلام کرد که ممکن است با دانشگاهیان و اساتید دانشگاههای ایران نیز دیدار کند.

ماریچه اسخاکه، یکی از اعضای کمیته امور خارجی (AFET)، کمیته تجارت بین‌الملل (INTA)، کمیته فرهنگی، رسانه و آموزش (CULT) پارلمان اروپا می‌باشد.

وی همچنین یکی از اعضای هیأت روابط با آمریکا و ایران و همچنین روابط با آلبانی، بوسنی و هرزگوین، صربستان و مونته‌گرو و کوزوو، در پارلمان اروپا می‌باشد.

این عضو هیأت پارلمان اروپا حدود 6 ماه پیش نیز به همراه هیأتی از پارلمان اروپا به ایران سفر کرد و با مقامات ایران دیدار و گفت‌وگو داشت.

یکی از موضوعات بحث‌برانگیزی که در سفر گذشته پارلمان اروپا مطرح شد، دیدار هیأت پارلمان اروپا با «نسرین ستوده» دیدار داشتند.

مصاحبه کامل خانم اسخاکه با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به زودی منتشر می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار