امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88775
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 163
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزارس فارس، در حال حاضر و با اعلام روند بهبود اقتصادی در ایالات متحده، 9 ایالت از این کشور همچنان با رسیدن به ...

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزارس فارس، در حال حاضر و با اعلام روند بهبود اقتصادی در ایالات متحده، 9 ایالت از این کشور همچنان با رسیدن به اوضاع اقتصادی سال 2007 و قبل از رکود اقتصادی فاصله زیادی دارند.

بنا به گزارش سی ان ان،  ایالت های نوادا، آریزونا، کانکتیکات، میشیگان، مین، جرجیا، نیوجرسی، و الینویس همچنان در شرایطی نزدیک به رکورد اقتصادی به سر می برند و تا رسیدن به سطح اقتصادی قبل از رکود اقتصادی در آمریکا راه زیادی دارند.

پس از رکود اقتصادی بزرگ در آمریکا طی سال های گذشته، نوادا که سهم قابل توجهی از اقتصاد آن را گردشگری، ساخت و ساز و بازار مسکن تشکیل می‌دادند با رکود در این سه بخش مواجه شده است. بالغ بر نیمی از اشتغال در سطح این ایالت در زمینه ساخت وساز بوده است که با کاهش قابل توجه فعالیت در این زمینه این ایالت در حال حاضر با مشکلات اشتغال نیز روبرو است.

این ایالت در حال حاضر از نظر اقتصادی 10 درصد با سطح اقتصادی سال 2007 خود فاصله دارد.

ایالت فلوریدا نیز در حال حاضر از نظر اقتصادی بالغ بر 7 درصد پایین تر از سطح خود در سال 2007 است.

بازار ساخت وساز، مسکن و همچنین عمده فروشی در این ایالت از جمله مهمترین بخش هایی هستند که همچنان تا رسیدن به حد مطلوب خود فاصله زیادی دارند.

سومین ایالت از نظر وخامت اوضاع اقتصادی نسبت به دوره قبل از رکود در آمریکا، ایالت کانکتیکات است که همچنان بالغ بر 5 درصد از سطح اقتصادی خود در سال 2007 پایین تر است.

دو بخش صنایع شیمایی و بیمه در این ایالت از جمله بخش‌هایی هستند بیشترین رکود را تجربه کرده اند.

یکی دیگر از ایالت هایی که همچنان در شرایط نزدیک به رکود اقتصادی به سر می برد، ایالت آریزوناست. این ایالت تا رسیدن به سطح اقتصادی خود در سال 2007 و قبل از آغاز بحران و رکود اقتصادی، 4 درصد فاصله دارد.

عمده فروشی، ساخت و ساز و مسکن بخش هایی هستند که در این ایالت همچنان در شرایط نامطلوب و رکود به سر می برند.

اقتصاد ایالات میشیگان در مقایسه با سطح آن در زمان قبل از رکود اقتصادی بالغ بر 3 درصد پایین تر است.

میشیگان همچنان در بخش هایی مانند خودروسازی، ساخت و ساز و دولت مرکزی با رکود و مشکلات اقتصادی مواجه است.

در حال حاضر بنا بر اعلام کاخ سفید، اوضاع اقتصادی با تکیه بر آمارهایی مانند اشتغال در سطح ایالات متحده رو به بهبود است اما با تمرکز بر مسائل از جمله اشتغال به این نتیجه می رسیم که در این بخش‌ها علی رغم تشابه آماری با آمارهای قبل از رکود اقتصادی و بحران در این کشور، درون و واقعیت این آمارها فاصله زیادی با گذشته و حد مطلوب دارد.

به عنوان مثال علی رغم افزایش میزان اشتغال و کاهش بیکاری در این کشور بر اساس آمارهای رسمی ارائه شده، اما مشاغل از بین رفته با میزان دریافت متوسط و بالا،‌در مقایسه با مشاغل مشابه ایجاد شده به میزان قابل توجهی بیشتر بوده اند و سهم قابل توجهی از اشتغال ایجاد شده در سطح ایالات متحده را مشاغلی با سطح درآمد پایین تشکیل می دهد که علی رغم افزایش اشتغال سهم کمی در بهبود اوضاع مردم این کشور خواهند داشت.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها