امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88782
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، حجت‌الاسلام علی یونسی پیش از ظهر امروز در نشست با برادران اهل سنت استان کرمانشاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، حجت‌الاسلام علی یونسی پیش از ظهر امروز در نشست با برادران اهل سنت استان کرمانشاه اظهار داشت: دشمنان نظام درصددند که به مطالبات محلی مردم رنگ قومی، مذهبی و دینی دهند.

یونسی خاطرنشان کرد: سران و رؤسای جمهور ایران همواره با شعار امنیت و عدالت روی کار آمده و امام راحل و مقام معظم رهبری در راس نظام و در عالی‌ترین وجه این خواسته مردم را بیان فرموده‌اند.

وی با بیان اینکه مطالبات قومی و مذهبی به هر حال وجود دارد، خاطرنشان کرد: وحدت و امنیت کشور بزرگترین حسادت و شیطنت دشمنان است.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و مذاهب افزود: دولت‌ها همواره برای تامین مطالبات قومی و مذهبی در زمان خود تلاش کرده‌اند.

یونسی بیشترین نیازها و مطالبات عمومی استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان و خوزستان را اشتغال و رفع محرومیت عنوان کرد و افزود: این مسائل ربطی به قوم و مذهب ندارد.

*گروه‌های تندرو با اهل سنت ارتباطی ندارند

وی ادامه داد: فاجعه‌ای که امروز در عراق اتفاق می‌افتد، شیعه و سنی نمی‌شناسد و گروه‌های افراطی که در این کشور اسلحه به دست گرفته‌اند، دشمن شیعه و سنی هستند.

مشاور ارشد رئیس جمهور در امور اقوام و مذاهب افراط و خشونتی که به اسم اسلام اتفاق می‌افتد را بزرگترین خطر جهان اسلام عنوان کرد.

یونسی با تاکید بر اینکه اکثر جهان اسلام و اهل سنت با این گروه‌های تندرو و افراطی مخالف هستند، بیان داشت: این گروه‌های تندرو از نام اسلام و اهل سنت برای دستیابی به اهداف خود سوء استفاده می‌کنند.

وی وحدت را به معنای کنار آمدن با یکدیگر با کم کردن خواسته‌ها برای ایستادگی در مقابل دشمن مشترک دانست و افزود: مسلمانان امروز باید وحدت خود را حفظ کنند، چرا که خطر بسیار جدی بوده و فاصله آن با ما خیلی کم شده است.

این مسئول با بیان اینکه تفاوت‌ها و اختلافات بین شیعه و سنی همواره وجود داشته و باید واقعیت‌ها را پذیرفت، ادامه داد: حق نداریم که این تفاوت‌ها و اختلافات را بهانه کرده و اصل اسلام را به خطر اندازیم.

یونسی با تاکید بر اینکه این مسائل را نباید حزبی و باندی کرد، گفت: دولت موظف است که به مطالبات عمومی مردم پرداخته و شیعه و سنی نیز در این زمینه هیچ تفاوتی با هم ندارند.

وی انتقاد آزادانه برای طرح مشکلات و مسائل اقوام و مذاهب را یک نعمت و فرصتی دانست که در اختیار آنان قرار داده شده است.

یونسی بیان داشت: بزرگترین خطری که در انتخابات 24 خرداد ماه سال 92 از ملت رفع شد این بود که مملکت از یک جنگ و تحریم خطرناک‌تر نجات پیدا کرد و  اینک به‌سمت آرامش و رونق شرایط پیش می‌رود.

به گفته این مسئول، دولت تعهد کرده برای خدمت به مردم هیچ‌گاه کوتاه نخواهد آمد و با وجود کارشکنی‌های دوست و دشمن در داخل و خارج از کشور تاکنون موفق بوده است.

*یاس دشمنان با وجود مشترکات بین اقوام برای حفظ وحدت

وی اعتقاد به مهدویت را یک اعتقاد عمومی در بین مسلمانان دانست و بیان داشت: اعتقاد به مهدویت تنها یک اعتقاد انحصاری شیعه امامی نیست.

مشاور ارشد رئیس جمهور در امور اقوام و مذاهب افزود: مشترکات اعتقادی، دینی و فرهنگی ایرانیان آنقدر زیاد است که هیچ امیدی برای دشمنان باقی نگذاشته است.

یونسی حفظ و حراست کشور در مقابل تهدیدات در قرن‌های متمادی را به دلیل وحدت موجود بین ملت دانست و گفت: مولفه‌ها و عوامل وحدت ملی که در ایران وجود داشته و عمدتا ریشه در اعتقادات دینی و مذهبی دارد، موجب موفقیت کشور در مقابل هجمه‌های از بین برنده وحدت بوده است.

وی زندگی مسالمت‌جویانه اقوام ایرانی در دنیا را مثال‌زدنی عنوان کرد و متذکر شد: نمایش زندگی اسلامی و انسانی به بهترین شکل در کشور ایران به یک الگو در جهان تبدیل شده است.

یونسی تنوع فرهنگی، مذهبی، قومی و فرقه‌ای در استان کرمانشاه را متذکر شد و اظهار داشت: هیچ تفاوت و اختلافی بین مردم این استان دیده نمی‌شود.

به گفته وی، زندگی مسالمت‌آمیز اقوام مختلف با حفظ ارزش‌های دینی خود موجب وحدت، امنیت و عدالت در کشور شده که پایه اصلی و اساس بوده و نشات گرفته از معتقدات دینی است.

انتهای پیام/2700/ط40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها