امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88791
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
محمدحسین فروزان‌مهر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزرات کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

محمدحسین فروزان‌مهر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزرات کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،اظهارداشت: درخصوص اقتصاد مقاومتی 18 همایش علمی ترویجی تا انتهای سال 93 در 18 استان به تناسب مناطق اجرا خواهد شد.

وی تصریح‌کرد: با عنایت به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان اقتصادی کشور و تأکید بر ضرورت گفتمان‌سازی و تحلیل واحد و مشخص از اقتصاد مقاومتی و شیوه‌های اجرایی‌کردن آن مقرر شد با همکاری دبیرخانه دائمی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی (مستقر در مجمع تشخیص مصلحت نظام) همایش‌های علمی-ترویجی و کارگاه‌های علمی-آموزشی در استان‌ها برگزار شود.

فروزان‌مهر ادامه داد: علاوه بر کارگاه های استانی و 9 همایش منطقه‌ای، همایش‌های اقتصاد مقاومتی نیز به تفکیک موضوعات هر استان با هماهنگی استانداران برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: تبیین، ترویج، آموزش و فرهنگ‌سازی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در سطوح مختلف جامعه، تبیین ادبیات و فهم مشترک در موضوع و ایجاد همگرایی در فرآیند ترسیم و نقش استان‌ها در اصول این مهم را از جمله دغدغه‌های اصلی این کار دانست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزرات کشور گفت: ضروری است به منظور ممانعت از قرائت‌های متفاوت از مفهوم اقتصاد مقاومتی و هم‌افزایی پتانسیل‌های موجود در قالب یک کالبد و با هدف اصلی ایجاد درک مشترک در عملیاتی کردن اهداف سیاست‌های کلی بین نخبگان، مدیران، کارشناسان، صاحب‌نظران و کارآفرینان سراسر کشور این مهم صورت پذیرد.

گفتنی است حسب برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کارگاه‌های علمی تخصصی از مرداد ماه سال جاری شروع و به مدت 2 ماه در 31 استان کشور برگزار می‌شود.

همچنین همایش‌های علمی و ترویجی در نیمه دوم سال 93 در 9 استان کشور به عنوان منطقه هدف در اولویت قرار گرفته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها