امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88792
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، علی‌نعمت چهاردولی ظهر امروز در چهارمین گردهمایی تعاونی‌ها و تشکل‌های روستایی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، علی‌نعمت چهاردولی ظهر امروز در چهارمین گردهمایی تعاونی‌ها و تشکل‌های روستایی و کشاورزی استان همدان گفت: اگر این مراسم با سفر شهرستانی استاندار به شهرستان نهاوند همزمان نبود، حضور مسئولان ارشد استانی و متولیان کشاورزی در این جلسه ضروری بود.

وی ادامه داد: توسعه بخش کشاورزی با شعار و سخن گفتن عملی نخواهد شد و تصدی‌گری باید در این حوزه بر عهده خانواده کشاورزی باشد.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت خاطرنشان کرد: باید جایگاه، شان، موقعیت و اختیار تشکل‌ها و تعاونی‌ها را به رسمیت شناخته و در عمل تصدی‌گری امور را به آن‌ها واگذار کرد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه کشاورزی کشور سنتی است، گفت: در حال حاضر کشور در بخش تولیدات کشاورزی خودکفا نشده و باید امور را به افرادی سپرد که با علم و تجربه مسائل حیاتی کشور را پیش ببرند.

چهاردولی ادامه داد: باید بدانیم در آینده به چه اهدافی دست پیدا کنیم و به مانند کشورهای پیشرفته برای 50 سال آینده کشور برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وی افزود: چند سال است بحران آب در کشور وجود دارد و از آن سخن می‌گوییم اما عملاً کار خاصی در این حوزه انجام نشده به طوری که از سال 73 تاکنون 20 متر آب زیرزمینی کشور افت کرده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور ایران بین 2 منبع آبی عظیم قرار گرفته نباید با دغدغه تامین آب روبه‌رو باشد.

وی با بیان اینکه باید از آب دریاها در بخش کشاورزی استفاده شود، گفت: کشورهای حاشیه خلیج فارس 64 درصد منابع آب مورد نیاز خود را از آب دریا‌ تامین می‌کنند در حالی که ایران تنها سه درصد بهره می‌برد.

چهاردولی افزود: چطور می‌توان لوله نفت را به دوردست‌ها برد اما یک لوله از دریای مازندران به داخل کشور نمی‌توان کشید؟

وی با تاکید بر اینکه استان همدان صنعتی نیست، خاطرنشان کرد: در حال حاضر جوانان در روستاها علاقه‌ای به کشاورزی ندارند و به کشت گلخانه‌ای هم آن طور که باید و شاید، روی نیاوردند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید اهمیت کشاورزی همچون درمان در اولویت قرار گیرد تا بودجه نیز برای این بخش تخصیص یابد.

وی تصریح کرد: ماده 180 قانون بودجه برای هر نماینده 10 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته که با برنامه‌ریزی فرمانداران و استانداران هزینه شود و اگر تخصیص نیافت باید مورد پیگیری قرار گیرد.

چهاردولی به اهمیت مبارزه با سن گندم اشاره کرد و گفت: در برخی از مناطق استان گندم سن‌زده را برای دام در نظر گرفتند در حالی که می‌توان از سن‌زدگی جلوگیری به عمل آورد.

وی ادامه داد: پیش از این یک هواپیمای سم‌پاش در استان قرار داشت که به عنوان مطالبه دولت به استان قزوین رفت و پیگیری‌هایی درباره بازگشت آن صورت گرفته است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با استفاده از هواپیما دیگر نیازی به توجیه کردن کشاورزان برای سم‌پاشی و مقابله با مقاومت آنان نیست.

وی تاکید کرد: باید به یک کشاورز نیز به مانند یک سرمایه‌گذار احترام گذاشت و امور بانکی و اداری آن را تسهیل کرد.

چهاردولی در پایان یادآور شد: شخص استاندار یک فرصت برای توسعه استان محسوب می‌شود.
انتهای پیام/89033/م40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها