امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88812
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصر امروز در دیدار جمعی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصر امروز در دیدار جمعی از فعالین دانشجویی و سیاسی کشور، پرهیز از نزاعهای سیاسی را شرط عقل و منطق در جامعه دانست و گفت: ادب و اخلاق، حکم می‌کند که انسان در گفتار و رفتار معتدل باشد و از افراط و تفریط پرهیز کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تشنج آفرینی در عرصه داخلی را کار کسانی دانست که میدانند جایی در میان مردم ندارند و افزود: در سیاست خارجی نیز دولتهایی هیاهو می‌کنند که در مقابل منطق ایران پاسخ قانع کنندهای به افکار عمومی جهان ندارند.

وی جوانان را سرشار از شور و شعور خواند و گفت: احساسات جوانی و عقل سیاسی در 24 خرداد سال گذشته، روزی را خلق کرد که نا امیدی را از جامعه ایران برکند.

هاشمی رفسنجانی حماسه سیاسی 24 خرداد را تفسیر عملی آیه «یدخلون فی دین الله افواجاً» در زمان معاصر دانست و گفت: شاید بعضی از حکومتها با کودتا بتوانند کشوری را بگیرند، امّا فتح مورد اشاره قرآن، استقبال فوج فوج مردم برای جبران گذشته‌هاست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: عمیقاً معتقدم انتخابات 24 خرداد نتیجه آگاهی مردم است و به همین خاطر نسب به آینده امیدوارم.

هاشمی رفسنجانی رشد آگاهی را برای تصمیمات جامعه بسیار سرنوشت ساز دانست و با اشاره به موفقیت‌های دختران و خانم‌ها در دانشگاهها و مراکز علمی و تحقیقاتی، گفت: زنان فرهیخته نشان دادند که ورای اندیشه متحجرین، انسانهای عالم و ارزشمند هستند و آرای آنها تأثیرگذار است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: زن ایرانی را نمیتوان با سخنانی که برخاسته از جهالت است، خانه‌نشین کرد، چون الگویی مانند حضرت فاطمه(س) دارند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانشان با انتقاد از گسترش   بی‌اخلاقیها در فعالیتهای بعضی از جریانها و گروهها، فحاشی و خشم را زبان جهال انسان‌های کم ظرفیت دانست و گفت: عقلا به دنبال صلح، آرامش و اعتدال هستند و از پرخاش و هیاهو گریزانند، اما با منطق سخنان خود را می‌گویند.

وی افزایش آمارهای جوانان تحصیلکرده را دستاورد مهم انقلاب اسلامی خواند و گفت: تحصیل کرده‌ها ظرفیتهای بالایی برای احقاق حقوق دارند که با زبان منطق و استدلال به دنبال آن میروند.

هاشمی رفسنجانی تصورات کسانی را که قدرت را حق مادرزادی خود می‌دانند، تقبیح کرد و گفت: فکر میکنم بستن دریچه‌های اطلاعات و ارتباطات نتیجه‌ای معکوس میدهد و عقل سلیم به فکر فیلترینگ نیست.

هاشمی رفسنجانی همچنین با تبریک تولد امام زمان(عج)، نیمه شعبان را عید همه مسلمانان و نقطه آغاز امید در دل انسانها دانست و گفت: هم جشن میلاد و هم صبر و انتظار برای منجی آخرالزمان سازنده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تشخیص راه حق توسط مردم را یکی از شروط ظهور امام زمان(عج) خواند و گفت: مثل زمان پیامبران که معجزات حسی داشتند و وقتی بشر به سطحی از تعقل و تفکر رسید که میتواند با کتاب تشخیص دهد، قرآن معجزه خالده خاتم پیامبران میشود.

وی برقراری حکومت جهانی زیر یک پرچم و با کتاب واحد را رسالت حضرت حجت خواند و افزود: در روایات داریم که وقتی حجت بخواهند ظهور کنند، خداوند دستش را بر سر مردم می‌گذارد و عقل‌ها‌‌یشان کامل میشود.

هاشمی رفسنجانی با تشریح عقاید اهل سنت و تشیّع درباره امام زمان گفت: تفاوت شیعه و سنی در ظهور حجت ماهیتی نیست و اجماع پیروان ادیان نیز در مقوله آخرالزمان عاقبت به خیری بشریت است.

در آغاز این دیدار آقایان حائری از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، حق شناس، دبیر جبهه اصلاحات، ایرانی، دبیر کل حزب فرزندان ایران، حجتالاسلام والمسلمین مرتضوی، دبیر کل مجمع ایثارگران و جانبازان انقلاب اسلامی، سجاد زارع زاده از دانشگاه امیرکبیر، به طرح دیدگاههای خویش در خصوص مسایل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار