امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88817
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه امیر اولیایی‌رضایی ظهر امروز در جمع اهدا کنندگان مستمر خون که در سالن جلسات انتقال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه امیر اولیایی‌رضایی ظهر امروز در جمع اهدا کنندگان مستمر خون که در سالن جلسات انتقال خون آذربایجان غربی برگزار شد، از سهم پایین زنان در اهدای خون خبر داد و اظهار داشت: زنان آذربایجان غربی مشارکت بسیار پایینی در اهدای خون دارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه این امر از برخی باورهای غلط در جامعه ناشی می‌شود، تصریح کرد: وجود برخی باورهای نادرست در زمینه اهدای خون از جمله ترس از کم خونی عامل اصلی این مشارکت پایین در جامعه است.

اولیایی‌رضایی افزود: هم اکنون سهم زنان از میزان اهدای خون در آذربایجان غربی کمتر از 3 درصد است.

مدیر کل انتقال خون آذربایجان غربی بابیان اینکه باید در این زمینه فرهنگ‌سازی‌های لازم انجام گیرد، گفت: برای این منظور از طریق رسانه‌ها وارد عمل شده‌ایم که امید می‌رود این روند همچنان ادامه داشته و بتوانیم به توفیق برسیم.

اولیایی‌رضایی در ادامه با اشاره به عواملی که سبب کمبود خون در افراد می‌شود، اظهار داشت: عوامل متعددی در کم خونی افراد موثر است که عامل اصلی آن ارثی و یا اکتسابی است.

وی با اشاره به خودمراقبتی اهداکنندگان خون، تصریح کرد: با اهدای یک واحد خون، بدن افراد 211 میلی‌گرم آهن از دست می‌دهد که در حالت عادی بدن با افزایش جذب آهن از دستگاه گوارش این میزان آهن از دست رفته را به مرور زمان جایگزین می‌کند که لازم است اهداکنندگان نسبت به تامین آهن مورد نیاز خود اقدام کنند.
انتهای پیام/61001/ق20
برچسب ها:
آخرین اخبار