امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88822
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گلمکانی،مدیر کل سلامت شهرداری تهران گفت: در مراسم روز جهانی اهدای خون گفت: حضور زنان در کشور برای اهدای خون ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گلمکانی،مدیر کل سلامت شهرداری تهران گفت: در مراسم روز جهانی اهدای خون گفت: حضور زنان در کشور برای اهدای خون کمرنگ و از میانگین جهانی پایین است. در این زمینه در حال سقوط هستیم به طوری که شاخص اهدای خون در زنان زیر 4 درصد است.
 
در کانون اهدای کنندگان خون 19 هزار و 500 نفر عضو وجود دارد و حضور مردم در این کانون‌ها از شاخص‌های سازمان جهانی بهداشت است.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه در آستانه ماه رمضان هستیم و تأمین خون دغدغه است از کانون‌های اهدا کننده می‌خواهیم که به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا بین زمان افطار و سحر حضور مردم برای اهدای خون هماهنگ باشد.

وی با اشاره با اهدای 100درصدی خون مستمر در کشور گفت: حضور زنان در کشور برای اهدای خون کمرنگ است و از میانگین جهانی پایین‌تر است و داریم سقوط می‌کنیم به همین دلیل انتظار داریم که فرهنگ‌سازی لازم انجام شود.

وی گفت: 50 درصد کشورهای پیش‌رو از حضور زنان برای اهدای خون بهره می‌گیرند اما در کشور این آمار زیر 4 درصد است.

همچنین فاطمه نادعلی، مدیر کل سازمان انتقال خون تهران گفت: امیدواریم شاهد مرگ مادران به دلیل کمبود خون نباشیم چرا که هنوز علیرغم پیشرفت‌ها روزانه 800 نفر در حین زایمان در دنیا می‌میرند اما در کشور ما به دلیل سیستم بهداشت و درمان پیشرفته گزارش ویژه‌ای وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار فارس، در مراسم روز جهانی اهدای خون فرماندار تهران، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و بسیاری از اهداکنندگان خون حضور داشتند که در انتهای مراسم وزیر بهداشت نشان 40 سالگی سازمان انتقال خون را به همسر خود که در مراسم حضور داشت اهدا کرد.

در این مراسم وزیر بهداشت، فرماندار تهران، رئیس انجمن تالاسمی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری و بسیاری از مسئولان حاضر نشان 40 سالگی انتقال خون را دریافت کردند و از اهداکنندگان برتر در این مراسم تجلیل شد.

یکی از حاشیه‌های جالب این مراسم حضور همسر وزیر بهداشت به عنوان متخصص خون و آنکولوژی بود که پس از اهدای گل به وزیر بهداشت، وزیر بهداشت این گل را به همسر خود تقدیم کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها