امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88828
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عنبرآباد، آتش‌سوزی روز گذشته در باغ‌های مرکبات روستای روداب بخش جبالبارز جنوبی عنبرآباد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عنبرآباد، آتش‌سوزی روز گذشته در باغ‌های مرکبات روستای روداب بخش جبالبارز جنوبی عنبرآباد که مجهز به سیستم آبیاری نوین بود، بیش از 6 میلیارد ریال به کشاورزان خسارت وارد کرد و بیش از 180 هزار متر از باغ‌ها به طور کامل در آتش سوخت.

جلیل پهلوان‌نژاد بخشدار جبالبارز جنوبی عنبرآباد در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: در ماه جاری برای ششمین بار شاهد آتش‌سوزی در بخش جبالبارز جنوبی روستای روداب بودیم که 180 هزار متر از باغ‌ها در آتش سوخت.

وی بیان کرد: این 180 هزار متر متعلق به پنج کشاورز بوده که تنها منبع و معیشت آنها از طریق این باغ‌ها بوده که زحمات چندین ساله آنها به هدر رفته است، لذا می‌طلبد سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان و مسئولان استانی در زمینه مشکل کشاورزان خسارت دیده اقدام ویژه‌ای انجام دهند.

بخشدار جبالبارز جنوبی عنبرآباد تصریح کرد: طبق کارشناسی‌های انجام شده، علت آتش‌سوزی‌های پی درپی در بخش جبالبارز جنوبی خشکسالی‌های چندین ساله است که در این بخش حاکم شده و امسال نیز بارش نزولات آسمانی نسبت به سال‌های گذشته بیشتر بوده است.

پهلوان‌نژاد افزود: بارش باران موجب رویش علف‌های هرز در باغ‌های کشاورزان شده و این علف‌ها با گرم شدن هوا خشک شده‌اند که منجر به آتش‌سوزی‌های مهیب می‌شوند.

وی از کشاورزان خواست برای از بین بردن علف‌های هرز در اطراف باغ‌‌های خود اقدام و نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی در سطح بخش نباشیم.

انتهای پیام/80005/ع20/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها