امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۱۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88840
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از وب دا، این عمل به همت محمد ناصر توتونی متخصص جراحی و فلوشیب پیوند اعضا، محسن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از وب دا، این عمل به همت محمد ناصر توتونی متخصص جراحی و فلوشیب پیوند اعضا، محسن علی اکبریان فلوشیب پیوند کبد و عضو هیئت علمی دانشگاه، و خانم میلانی متخصص بیهوشی پیوند اعضاء بر روی یک جوان 18 ساله مبتلا به نارسایی حاد کبدی با موفقیت انجام شد.

کبد اهدایی این عمل نیز از محمد زارعی مقدم 36 ساله که دچار مرگ مغزی شده بود دریافت و پس از بررسی‌های آزمایشگاهی و پاتولوژی به این بیمار با موفقیت پیوند زده شد.

 محسن علی اکبریان نماینده رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه پیوند کبد و پانکراس حال عمومی بیمار را مطلوب ارزیابی کرد و گفت:‌ این بیمار در حال حاضر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان منتصریه دوران نقاهت را طی می‌کند.

گفتنی است، در انجام عمل پیوند، پزشکان معالج بیماران مرگ مغزی، پزشکان تایید کننده مرگ مغزی، پزشکان بیهوشی مسئول نگهداری بیمار مرگ مغزی، پزشکان فوق تخصص جراحی چشم، پلاستیک، قلب، توراکس، پاتولوژی، کلیه، کبد، تیم بیهوشی مسئول بیهوشی دهنده و گیرندگان، پزشکان آماده‌سازی گیرندگان عضو در گروههای چشم، سوختگی، فوق تخصصی داخلی، قلب، ریه، کبد و گوارش، کلیه، متخصصان داخلی، رادیولوژی و آزمایشگاه از جمله گروه‌های فعال  به شمار می‌روند.
انتهای پیام/70020/الف/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها