امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88841
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار حسن کرمی با اشاره به نزدیک شدن ایام تابستان، سفر هموطنان به شهرهای شمالی کشور و اجرای طرح دریا اظهار داشت: از ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار حسن کرمی با اشاره به نزدیک شدن ایام تابستان، سفر هموطنان به شهرهای شمالی کشور و اجرای طرح دریا اظهار داشت: از آنجایی که در سه سال گذشته و امسال مأموریت سالم سازی دریای خزر در حوزه استان های گیلان، مازندران و گلستان در فصل تابستان به یگان های ویژه ناجا محول شده است، این فرماندهی با بهره گیری از امکانات جدید همچون موتورهای چهارچرخ و جت اسکی  و همچنین استفاده از پلیس افتخاری، امسال با رویکرد جدیدی اقدام به اجرای این طرح می کند.

فرمانده یگان های ویژه ناجا تصریح کرد: در راستای فرهنگ سازی برای مسافران شهرهای شمالی و به خصوص ساحلی، یگان ویژه با رویکرد اطلاع رسانی و انجام تبلیغات، به آگاه سازی هموطنان می پردازد.

این مقام ارشد انتظامی اذعان داشت: استقرار نیرو در طول نوار ساحلی دریای خزر، به خصوص نقاط حادثه خیز و ممنوعه که فاقد ناجیان غریق، اورژانس و هلال احمر هستند از جمله مواردی است که یگان ویژه برای پیشگیری از بروز حوادث تلخ و ناگواری مدنظر قرار داده است.

کرمی خاطرنشان کرد: عدم اطلاع رسانی مناسب و ناآگاهی هموطنان در خصوص خطرات احتمالی شنا در نقاط ممنوعه سواحل موجب می شود که سالیانه در فصل تابستان با تعداد کثیری از غرق شدگان مواجه شویم اما با همت، تلاش و پشت کار مأموران یگان ویژه و البته همکاری بی نظیر مسافران، شاهد وضعیت مطلوب تری نسبت به سنوات گذشته هستیم.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در خصوص مأموریت ارتقاء امنیت اجتماعی سواحل نیز افزود: برخورد جدی یگان ویژه با مصادیق بدحجابی و سایر ناهنجاری های اجتماعی که موجب ناامنی فضای خدادادی سواحل می شود از جمله اقدامات پیشگیرانه‌ای است که یگان ویژه نیروی انتظامی قاطعانه و در اوج رعایت اخلاق نسبت به آن اقدام کرده تا موجبات رضایت و آرامش این فضاهای طبیعی فراهم شود.

وی گفت: موضوع اخلاق در سطح نیروی انتظامی موضوعی قابل توجه و مشهود است که در تمامی لایه ها نهادینه شده و تبلور آن در مجموعه یگان ویژه به اوج خود رسیده است اما رعایت اخلاق، منافات و تضادی با اقتدار ندارد.

فرمانده یگان های ویژه ناجا ضمن تقدیر از هموطنان و مسافران استان های ساحلی کشور برای همکاری و همیاری صمیمانه با مجموعه پلیس به خصوص یگان ویژه، از آنان درخواست کرد تا با رعایت نکات و هشدارهای پلیسی در ایام مسافرت به خصوص در استفاده از دریا، امنیت را برای خود و خانواده هایشان بوجود آورند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها