امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88846
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور عصر امروز از مجتمع خدمات بهزیستی کوروس (دانشکار) در جنوب تهران بازدید ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور عصر امروز از مجتمع خدمات بهزیستی کوروس (دانشکار) در جنوب تهران بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از این مجتمع خدماتی اظهار داشت: این مجتمع دارای چندین کارگاه از جمله کارگاه جعبه‌سازی، خیاطی، چاپ سیلک و کارگاه صنایع دستی است.

وی تصریح کرد: بر اساس ماده 28 قانون تنظیم بخشی از مراقبت مالی دولت، سازمان‌های دولتی این اجازه را دارند فضاهای خالی خود را در اختیار کارفرمایان قرار دهند و در قبال آن نیز تعدادی از گروه‌های هدف در این مراکز مشغول به کار شوند.

هاشمی خاطر نشان کرد: در مجتمع خدماتی بهزیستی کورس تعدادی از زنان سرپرست خانوار و معلولان مشغول به کار هستند به طوری که 32 نفر در کارگاه جعبه‌سازی، 10 نفر در کارگاه چاپ سیلک و تعدادی نیز در کارگاه صنایع دستی مشغول به کار هستند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بهزیستی حق بیمه سهم کارفرما را پرداخت می‌کند،‌ گفت: در این مراکز آموزش به صورت رایگان به مددجویان (معلولان و زنان سرپرست خانوار) داده می‌شود.

هاشمی خاطر نشان کرد: توسعه مراکز حرفه‌آموزی و اشتغال در سال جاری یکی از سیاست‌های اصلی بهزیستی محسوب می‌شود و ما بنا داریم در قالب مراکز دانشکار شرایط خوبی را برای اشتغال و خودکفایی معلولان و مددجویان فراهم کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از آمادگی این سازمان جهت ساخت و ساز مراکز تولید عرضه محصولات مددجویان خبر داد و گفت: ما آمادگی داریم در هر استان تعدادی مراکز جهت عرضه محصولات معلولان و زنان سرپرست خانوار بسازیم.

هاشمی تأکید کرد: بر اساس روند اجرای دانشکار جامعه هدف تحت آموزش کارفرمایان و اساتید قرار می‌گیرد و پس از آموزش‌های لازم گواهینامه‌های آموزشی دریافت می‌کنند.

وی گفت: پس از آموزش به مددجویان این افراد می‌توانند متناسب با شغلی که آموزش دیده‌اند وارد بازار کار شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها