امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88855
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه، معاون اجتماعی پلیس گیلان از تشکیل قرارگاه مرکزی تشدید مبارزه ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه، معاون اجتماعی پلیس گیلان از تشکیل قرارگاه مرکزی تشدید مبارزه با سرقت در راستای مبارزه با سرقت در پلیس استان خبر داد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه تشکیل قرارگاه مرکزی تشدید مبارزه با سرقت پاسخ پلیس به مطالبات مردمی می باشد، افزود: مبارزه با سرقت از اولویت های پلیس در سال جاری است که این قرارگاه بنا به ضرورت مدتی است در استان و شهرستان ها فعال شده است.

سرهنگ خیرخواه با اشاره به اینکه پلیس در راستای تأمین امنیت و افزایش احساس رضایتمندی و آرامش جامعه از هیچ کوششی دریغ نمی کند، بیان داشت: پلیس با وجود مأموریت های متنوع، گسترده و انتظارات روز افزون مردم و مسئولان، خدمت به مردم را از ضروریات می داند.

وی با بیان اینکه افزایش احساس امنیت مردم مهمترین دغدغه پلیس است، اظهار داشت: پلیس استان به صورت روزانه وقوع سرقت را مستمر رصد نموده و با تجمیع قرائن از زنجیری شدن سرقت های خرد رخ داده جلوگیری می کند.

جعفری خیرخواه، هوشیاری و مشارکت بیشتر مردم با پلیس را در مبارزه موثر پلیس با سرقت مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: علت وقوع اکثر سرقت ها بی توجهی مالباختگان در نگهداری و عدم تجهیز وسایط نقلیه و اماکن به تجهیزات حفاظتی است.

وی با تأکید بر اینکه نقش قرارگاه مبارزه با سرقت در تمرکز توان ها و ظرفیت های بالقوه و بالفعل به خوبی مشخص می باشد، تصریح کرد: تجربه موفق پلیس در مهار رشد وقوع سرقت و افزایش کشف کیفی و موثر بر بازدارندگی نقش بارز تشکیل این قرارگاه را در موفقیت بیشتر مأموریت های پلیس می تواند داشته باشد.

معاون اجتماعی پلیس گیلان در ادامه گستردگی و تنوع جرم سرقت، پیچیدگی مجرمان، محدویت منابع داخلی، عدم مشارکت جدی سازمانهای بیرونی موثر در جرم، برخی احکام غیر بازدارنده و بسیاری از عوامل دیگر در گسترش جرم سرقت موثر دانست.

سرهنگ خیرخواه اعتیاد شدید اکثر سارقان به مواد مخدر را از دلایل عمده ارتکاب سرقت های خرد عنوان و تصریح کرد: اکثر سرقت های رخ داده در سطح استان ناشی از تامین هزینه استعمال معتادان به مواد مخدر بوده است.

معاون اجتماعی پلیس گیلان در پایان با اشاره به اینکه پلیس بر محدوده مأموریتی خود اشرافیت کامل اطلاعاتی دارد، مشارکت بیشتر مردمی در مبارزه با سرقت و افزایش احساس امنیت در جامعه را خواستار شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها