امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88861
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 103
«شکیبا هاشمی» نماینده مردم «قندهار» در پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، با اشاره به ...

«شکیبا هاشمی» نماینده مردم «قندهار» در پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، با اشاره به مشارکت شهروندان این ولایت در انتخابات اظهار داشت: وی و تمام مردم قندهار برای نجات افغانستان از دست خارجی‎ها رأی دادند.

هاشمی افزود: طی چند روز گذشته با سفر به ولایت قندهار، شهروندان را برای مشارکت در انتخابات تشویق و اعلام کرده که باید برای نجات افغانستان از دست کشورهای خارجی و حاکم شدن بر سرنوشت خویش همچنین برون رفت از فقر اقتصادی و ناامنی‎های موجود رأی دهند.

وی تأکید کرد: ساکنان ولایت قندهار امروز در پای صندوق‎های رأی حاضر شدند و از حق رأی خود برای ثبات آینده این کشور و تعیین سرنوشت خود استفاده کردند.

به گفته هاشمی، آن‎ها در تمام مراکز اخذ رأی صفوف طولانی تشکیل دادند و با وجود امکان برخی تهدیدها از حق رای خود صرف نظر نکردند.

عضو پارلمان افغانستان در ادامه تأکید کرد: با آنکه شهروندان ولایت قندهار بصورت گسترده در انتخابات شرکت کردند اما کمبود تعرفه‎های رای در این ولایت سبب رأی ندادن برخی از شهروندان شد.

شکیبا هاشمی تصریح کرد: در 14 مرکز اخذ رأی در قندهار تعرفه‎های رای ساعت 11:30 دقیقه صبح به اتمام رسید و تا ساعاتی پیش نیز تعرفه انتخاباتی به این مراکز ارسال نشده بود.

وی ادامه داد: شهروندان ولایت قندهار حضور گسترده‌ای در انتخابات داشتند و حتی از مراکزی که تعرفه‎های رای در آنجا به اتمام رسیده بود به مراکز دیگر اخذ رای رفتند.

هاشمی همچنین در مورد تقلب و تخلفات انتخاباتی در این ولایت اظهار داشت: مقامات ولایت قندهار شاهد انجام تقلب نبوده‌ و این در جریان شمارش آرا مشخص خواهد شد.

ولایت قندهار در جنوب افغانستان به مرکزیت شهر قندهار است و در سال 2006 میلادی جمعیت آن 450 هزار و 300 نفر شمارش شده که بیشتر ساکنان آن را قوم «پشتون» تشکیل می‎دهد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها