امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88866
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 72
«عابد وحید شیخ»، وزیر بیت‌المال پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد وجود تروریسم در این کشور اظهار ...

«عابد وحید شیخ»، وزیر بیت‌المال پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد وجود تروریسم در این کشور اظهار داشت: تروریسم بزرگترین مشکل پاکستان است و دولت تمام امکانات خود را برای حل این معضل به کار گرفته است.

همچنین با اصلاح نظام آموزشی مشکل جوانان حل خواهد شد و از پیوستن آن‌ها به گروه‌های تروریستی جلوگیری می‌‌شود.

وی افزود: اگر تروریست‌ها حاضر شوند با کنار گذاشتن سلاح خود مانند یک شهروند عادی زندگی کنند؛ وزارت بیت‌المال پاکستان، بودجه‌ای برای آنان در نظر می‌گیرد تا بتوانند امورات زندگی خود را تأمین کنند.

شیخ تأکید کرد: نواز شریف نخست وزیر پاکستان، برای آموزش جوانان برنامه‌های ویژه‌ای را در نظر گرفته تا از این طریق، فقر و تروریسم تا حدود زیادی در این کشور از بین برود.

وی افزود: فراهم کردن وام بدون بهره و تلاش برای تحصیل رایگان نسل جوان از جمله برنامه‌های دولت برای بهبود نظام آموزشی در پاکستان است.

وزیر بیت‌المال پاکستان گفت: من تصور می‌کنم بزرگترین علت پیوستن جوانان به گروه‌های تروریستی بیکاری و بی‌سوادی است.

بنابراین افراد سودجو با استفاده از بی‌سوادی و بیکاری جوانان، با مبلغ ناچیزی آنان را برای اهداف تروریستی و فرقه‌ای استخدام می‌کنند.

وی افزود: همین نوجوانان بی‌سواد و بیکار هستند که به مساجد، حسینیه‌ها و مناطق حساس حمله می‌کنند بنابراین ما وظیفه داریم با اصلاح در نظام آموزشی آنان را نجات دهیم.

شیخ عنوان کرد: وزارت بیت‌المال در قالب طرح‌هایی قرار است به جوانان برای ایجاد شغل کمک کند تا از طریق تروریسم در پاکستان ریشه‌کن شود.

وزیر پاکستانی خاطر نشان کرد: وزارت بیت‌المال برای آموزش جوانان و نجات آن‌ها از دام تروریست‌ها مراکزی را تأسیس کرده تا بتوانند با فرا گرفتن شغل مناسب، هزینه زندگی خود را تأمین کنند.

عابد وحید شیخ تصریح کرد: به تازگی زنان نیز در عملیات‌های انتحاری شرکت می‌کنند که وزارت بیت‌المال برای آن‌ها نیز مراکز آموزشی در نظر گرفته است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها