امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88878
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پس از عملیات‌های اخیر گروه‌های تروریستی «داعش» در عراق و اقدام آن به انتقال ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پس از عملیات‌های اخیر گروه‌های تروریستی «داعش» در عراق و اقدام آن به انتقال عناصر مسلح و تجهیزات نظامی‌اش از ریف حسکه به رقه، پایگاه‌های خبری وابسته به گروه‌های مسلح خبرهای بسیاری را درباره تسلط داعش بر گذرگاه مرزی الیعربیه بین عراق و سوریه منتشر کردند.

منابع آگاه میدانی سوری با تکذیب این خبرها تاکید کردند که داعش بر هیچ کدام از گذرگاه‌های مرزی «ربیعه» و «الیعربیه» و همچنین شهر «الیعربیه» تسلط ندارد و نیروهای کمیته‌های مردمی حمایت ازکردهای سوریه با هماهنگی با نیروهای پیشمرگه کردستان عراق در برای تامین امنیت این گذرگاه و مقابله با هرگونه حمله داعش با وجود اختلافات سیاسی موجود بین طرفین، در این گذرگاه‌های مستقر شده‌اند.

همچنین گزارش شده است که عشایر و قبایل ساکن این مناطق از تدابیر اتخاذ شده توسط نیروهای پیشمرگه و کمیته‌های مردمی حمایت ازکردهای سوریه حمایت کرده و در صدد تشکیل ارتشی از عشایر برای پیوستن به این نیروها هستند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار