امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88883
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی لشکرکشی گروهک تروریستی «دولت اسلامی عراق و شام»(داعش) به شهرهای عراق و اشغال بخش‌هایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی لشکرکشی گروهک تروریستی «دولت اسلامی عراق و شام»(داعش) به شهرهای عراق و اشغال بخش‌هایی از استان نینوی و صلاح‌الدین و برخی مناطق در استان کرکوک، دیروز جمعه، مرجعیت شیعه در نجف، با اعلام فتوای جهاد کفایی، مردم را به مبارزه با داعش و کمک به نیروهای امنیتی دعوت کرد.

در همین حین، «جمعیت علمای عراق» به عنوان بزرگترین تشکل دینی اهل سنت این کشور، فتوای جهاد علیه گروه تروریستی داعش را صادر کرد.
صدور فتواهای جهاد از محافل شیعی و سنی در دفاع از کشور عراق و تمامیت ارضی آن، موجی از شور و خروش مردم را برای پیوستن به صف مبارزان علیه داعش، بوجود آورده است؛ به گونه‌ای که کمیته امنیتی استان نجف، پیش‌بینی کرد تعداد داوطلبان به 100 هزار تن برسد. از سوی دیگر در شهرها و استان‌های دیگر نیز کمیته‌های نام‌نویسی برای اعزام مردم به مناطق نبرد، تشکیل شده است و استاندار «ذی‌قار» از ثبت‌نام 20 هزار نفر در این کمیته‌ها خبر داده است. در استان «نینوا» نیز 8 هزار شهروند ترکمان داوطلب جنگ با تروریست‌ها شده‌اند. از استان «دیالی» نیز خبر می‌رسد، مردم به همراه نیروهای امنیتی، 24 ساعته در حال گشت‌ زنی بوده و‌ آماده مقابله با هرگونه حمله احتمالی داعش هستند. 

 

 


 
 
  انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها