امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88888
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن الوند و ناولجستیک بوشهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن الوند و ناولجستیک بوشهر پس از یک دیدار چهار روزه از بندر دارالسلام، بعد از ظهر شنبه با بدرقه مهدی آقاجعفری سفیر، اعضای سفارت و مقامات نظامی تانزانیا این کشور را ترک کرد.
ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش


 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا در مراسم بدرقه این ناوگروه ضمن ابراز خرسندی از نتایج مثبت این دیدار در عرصه‌های مختلف روابط دو کشور از توافق با مقامات نظامی تانزانیا برای انجام بازدیدهای منظم ناوهای عملیاتی و آموزشی جمهوری اسلامی ایران از تانزانیا و همچنین همکاری نیروی دریایی دو کشور به ویژه در زمینه اعزام افسران نیروی دریایی تانزانیا به کشورمان برای شرکت در دوره‌های آموزشی خبر داد.

به گفته سفیر جمهوری اسلامی ایران در ملاقات‌های جداگانه‌ای که با حضور فرماندهان ناوگروه و فرمانده نیروی دریایی و نیز جانشین ستاد کل نیروی دفاع تانزانیا انجام شد، طرف‌های تانزانیایی خواهان بهره‌مندی از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در زمینه تقویت نیروی دریایی تانزانیا شدند.
مهدی آقاجعفری سفیر ایران در دارالسلام


 

مقامات نظامی تانزانیا همچنین خواستار افزایش اینگونه بازدیدها با فواصل زمانی کمتر از دارالسلام شدند.

ناخدا عبداللهی فرمانده ناوگروه سی ام نیروی دریایی نیز با تشکر از همکاری صمیمانه و استقبال گرم مقامات نظامی تانزانیا از این ناوگروه، این بازدید را موفقیت آمیز و نشانه اقتدار بیش از پیش نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران توصیف و بر اهمیت استمرار آن در آینده تاکید کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها