امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 88893
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «نواز شریف» نخست‌وزیر جمهوری اسلامی پاکستان هفته آینده به تاجیکستان سفر خواهد کرد. دفتر مطبوعاتی ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «نواز شریف» نخست‌وزیر جمهوری اسلامی پاکستان هفته آینده به تاجیکستان سفر خواهد کرد.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه تاجیکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این بازدید به دعوت دولت تاجیکستان و به منظور بررسی مسائل روابط دوجانبه و وضعیت منطقه 27 و 28 خرداد (17 و 18 ژوئن) انجام می‌گیرد.

به گفته این منبع، این مقام عالی رتبه پاکستان ضمن سفر به تاجیکستان با «امامعلی رحمان» رئیس جمهور و برخی از مقامات دیگر دولت و پارلمان دیدار و مذاکرات خواهد کرد.

به گفته این منبع، یکی از موضوعات مورد بحث در این مذاکرات، اجرای پروژه‌های منطقه‌ای از جمله طرح «کاسا-1000» از پروژه‌های وابسته به برنامه انتقال برق از تاجیکستان و قرقیزستان به پاکستان از طریق افغانستان خواهد بود.
زمین‌لرزه 5 ریشتری منطقه «هندو‌کش» در تاجیکستان را لرزاند

به گزارش دفتر زلزله‌نگاری تاجیکستان، زمین‌لرزه 5 ریشتری صبح امروز (24 خرداد ماه) منطقه «هندو‌کش» در تاجیکستان را لرزاند.

به گزارش پایگاه خبری «آزادگان» این زلزله تاکنون تلفات جانی در پی نداشته و فقط موج نگرانی اهالی این منطقه شده است.

رئیس‌جمهور کره جنوبی هفته آینده به آسیای مرکزی سفر می‌کند

رئیس‌جمهور کره جنوبی برای تحقق ایده پیشنهادی خود درباره تشکیل «منطقه اوراسیای متحد» هفته آینده به ازبکستان، قزاقستان و ترکمنستان سفر خواهد کرد.

وی در مرحله نخست سفرش به ازبکستان با «اسلام کریم‌‏اف» رئیس جمهور این کشور در تاشکند دیدار و پس از آن برای سفر 3 روزه راهی قزاقستان شده و با «نورسلطان نظر‏بایف» رئیس جمهور قزاقستان دیدار خواهد کرد.

نماینده آمریکا با وزیر خارجه ازبکستان دیدار کرد

مدیرکل شورای امنیتی آمریکا در امور روسیه و اوراسیا درباره خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان با وزیر امور خارجه ازبکستان دیدار کرد.

در این دیدار که «جرج کارول» سفیر آمریکا در ازبکستان نیز حضور داشت، ضمن طرح زمینه‌های همکاری مورد علاقه 2 کشور، مهم‌ترین مسائل منطقه‌ای به ویژه موقعیت افغانستان نیز مورد بررسی قرار گرفت.

به نظر می‌رسد در چارچوب خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان دیدار این مشاور امنیتی آمریکا با ازبکستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها